Obrazem: Jako po apokalypse. Podívejte se do uzavřeného města, kde ani vlaky nestaví

Centrum města Uničov
Restriktivní opatření v regionu následovala v reakci na manželský pár, který se vrátil nakažený z dovolené na horách a nedbal ochranných opatření. Šíření koronaviru bylo tak rychlé, že hygienici Uničov a dalších dvacet obcí proměnili v zakázanou zónu.
Město přitom patří mezi oblíbené turistické destinace. Za normálních okolností zde ubytování zajišťují tři hotely, dva penziony a turistická ubytovna.
Nachází se zde několik restaurací, hostinců a kavárna. Většina z nich v centru města. To je ve všední den plné místních, kteří sem chodí a jezdí na obědy.
...
Foto: Michal Muzikant
Michal Muzikant
17. 3. 2020 16:19
Zavřené obchody, prázdné ulice, pytle s odpadky na ulicích. Uničov na Olomoucku se kvůli vysokému riziku šířící se infekce koronaviru v pondělí brzy ráno ocitl v uzavřené zóně. Z jedenáctitisícového města se náhle stalo město duchů.
 

Právě se děje

Aktualizováno před 44 minutami

AfD připravuje v Drážďanech volební program, v ulicích jsou demonstranti

Německo, ale normální. S takovým sloganem vstupuje Alternativa pro Německo do kampaně před zářijovými parlamentními volbami. 600 delegátů na víkendovém sjezdu v Drážďanech připravuje volební program. Původně měli vybrat i volební lídry, nakonec o nich ale budou hlasovat místo delegátů členové. 

Od rána se v saské metropoli konají proti AfD demonstrace, žádné střety s policií a ani násilnosti zatím hlášeny nejsou. 

Strana se kromě vnitřních třenic potýká s úbytkem příznivců na západě Německa. V březnových zemských volbách v Porýní-Falci a Bádensku-Württembersku strana přišla o třetinu voličů. Na východě Německa, konkrétně v Sasku, Sasku-Anhaltsku a Durynsku, zůstává AfD stále silná, dokonce se jí daří nové příznivce získávat.

Zdroj: ČTK
Další zprávy