Obrazem: Jako po apokalypse. Podívejte se do uzavřeného města, kde ani vlaky nestaví

Centrum města Uničov
Restriktivní opatření v regionu následovala v reakci na manželský pár, který se vrátil nakažený z dovolené na horách a nedbal ochranných opatření. Šíření koronaviru bylo tak rychlé, že hygienici Uničov a dalších dvacet obcí proměnili v zakázanou zónu.
Město přitom patří mezi oblíbené turistické destinace. Za normálních okolností zde ubytování zajišťují tři hotely, dva penziony a turistická ubytovna.
Nachází se zde několik restaurací, hostinců a kavárna. Většina z nich v centru města. To je ve všední den plné místních, kteří sem chodí a jezdí na obědy.
...
Foto: Michal Muzikant
Michal Muzikant
17. 3. 2020 16:19
Zavřené obchody, prázdné ulice, pytle s odpadky na ulicích. Uničov na Olomoucku se kvůli vysokému riziku šířící se infekce koronaviru v pondělí brzy ráno ocitl v uzavřené zóně. Z jedenáctitisícového města se náhle stalo město duchů.
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 9 minutami

Sněmovna odvolala Hanu Lipovskou z Rady České televize

Sněmovna na návrh svého volebního výboru odvolala z Rady České televize její členku Hanu Lipovskou. Důvodem je údajné porušení zákona o České televizi a ztráta nezávislosti, o níž tento zákon hovoří. Lipovská kandiduje v říjnových sněmovních volbách za uskupení Volný blok Lipovská v radě vystupovala proti řediteli České televize Petru Dvořákovi..

Pro odvolání hlasovalo 64 z 80 přítomných poslanců. Pro odvolání byli poslanci z klubů ANO, ODS, Pirátů, ČSSD, KDU-ČSL, TOP 09 a STAN. Proti byli poslanci SPD, komunisté a dva nezařazení poslanci.

Zákon o České televizi stanoví mimo jiné, že člen rady nesmí zastávat žádnou funkci v politických stranách, politických hnutích nebo občanských sdruženích, ani nesmí při výkonu své funkce v radě jejich jménem vystupovat nebo působit v jejich prospěch nebo ve prospěch jiných skupinových zájmů. Podle navrhovatelky tohoto bodu, poslankyně z klubu TOP 09 Olgy Sommerové (LES), porušila Lipovská zákon tím, že působí ve prospěch politického hnutí.

Zdroj: ČTK
před 53 minutami

Ústecká policie dopadla muže a ženu, které podezírá z distribuce pervitinu po celém kraji

Policie v Ústí nad Labem dopadla ve čtvrtek třicetiletého muže a jednapadesátiletou ženu, cizinku. Podezírá je z výroby a distribuce pervitinu na území celého Ústeckého kraje. Policie oba zadržela v centru města, muže v autě a ženu v bytě. Podle policie jde o významný zásah do sítě distributorů drog v Ústeckém kraji. V pátek to uvedla policejní mluvčí Veronika Hyšplerová s tím, že podrobnosti k případu zveřejní policie v pondělí na tiskové konferenci.

"Jednalo se o úspěšné zakončení dlouhodobě rozpracovaného případu výroby a distribuce pervitinu na území celého Ústeckého kraje," řekla Hyšplerová. Muž byl zadržen v autě Škoda Kodiaq na křižovatce ulic Masarykova a Pařížská, žena pak v bytě v Hrnčířské ulici. V bytě bylo zajištěno větší množství léčiva určeného k výrobě pervitinu. "V tuto chvíli jsou osoby zadržené a probíhají další procesní úkony," dodala mluvčí.

Zdroj: ČTK
Další zprávy