Obrazem: Jako po apokalypse. Podívejte se do uzavřeného města, kde ani vlaky nestaví

Centrum města Uničov
Restriktivní opatření v regionu následovala v reakci na manželský pár, který se vrátil nakažený z dovolené na horách a nedbal ochranných opatření. Šíření koronaviru bylo tak rychlé, že hygienici Uničov a dalších dvacet obcí proměnili v zakázanou zónu.
Město přitom patří mezi oblíbené turistické destinace. Za normálních okolností zde ubytování zajišťují tři hotely, dva penziony a turistická ubytovna.
Nachází se zde několik restaurací, hostinců a kavárna. Většina z nich v centru města. To je ve všední den plné místních, kteří sem chodí a jezdí na obědy.
...
Foto: Michal Muzikant
Michal Muzikant
17. 3. 2020 16:19
Zavřené obchody, prázdné ulice, pytle s odpadky na ulicích. Uničov na Olomoucku se kvůli vysokému riziku šířící se infekce koronaviru v pondělí brzy ráno ocitl v uzavřené zóně. Z jedenáctitisícového města se náhle stalo město duchů.
 

Právě se děje

před 2 hodinami

Brno už prodalo na imaginární zápas lístky za milion korun

Fotbalová Zbrojovka Brno už prodala na imaginární zápas se Slavií na pomoc v boji s novým koronavirem vstupenky v hodnotě milion korun. Momentálně druholigový klub si dal za cíl virtuálně vyprodat někdejší slavný stadion za Lužánkami, kam v říjnu 1996 přišlo na zápas s Pražany 44.120 diváků, což je dosud nejvyšší návštěva v české lize.

Výtěžek z prodeje virtuálních lístků získá brněnská Fakultní nemocnice v Bohunicích na boj s nemocí COVID-19. Do akce se zapojila i Slavia. Podle brněnského klubu fanoušci koupili zatím pět tisíc lístků, které se prodávají za 200 korun.

V Česku si fanoušci mohou kupovat virtuální lístky i na další dva zápasy. Olomouc si připomíná slavné utkání s Realem Madrid a Jablonec pak v neděli imaginárně "odehraje" podještědské derby s Libercem. Výtěžek poputuje rovněž do tamních nemocnic.

Další zprávy