Foto: Boj o uprchlíky. Na šibenice nedošlo, na nadávky ano

Foto: Boj o uprchlíky. Na šibenice nedošlo, na nadávky ano
Rušnou sobotu zažilo Václavské náměstí. To když se zde sešly dvě skupiny demonstrantů. Jedna nacionální protiimgrantská a druhá pro přijímání uprchlíků.
Odpolední řečník z tábora protiimgrantského. Prý jim nejspíše sluníčkáři zhatili dovoz už dojednaného pódia a aparatury, a tak si museli pomoct alespoň megafonem.
Ale na těch přibližně dvě stě lidí a jen o něco méně vlajek to stačilo.
Braňme svou zem a budoucnost našich dětí. Před imigranty? Jejich potomky? Nebo snad pravopisem?
Foto: Jakub Plíhal
Jakub Plíhal Jakub Plíhal
18. 7. 2015 23:30
Na Václavském náměstí se v jeden den sešly hned čtyři demonstrace pro a proti uprchlíkům. Situace se vyostřila a demonstranty musel dělit kordon těžkooděnců.
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Slovenská opozice se nedohodla na velké koalici

Slovenské opoziční strany se ve čtvrtek nedokázaly dohodnout na vytvoření velké koalice, takzvaného "bloku změny", ve kterém by společně šly do parlamentních voleb v únoru příštího roku. Zkomplikovaly si tak podle agentury Reuters svůj cíl, že vystřídají vládní koalici tří stran vedenou levicovou stranou Směr, která dominuje slovenské politice v poslední dekádě.

Podpora Směru u voličů klesla po loňské vraždě investigativního novináře a jeho snoubenky, která vyvolala masové protesty proti korupci. Dlouholetý premiér Robert Fico se musel vzdát funkce v čele vlády, ale jeho koalice přežila. Vládu vede Peter Pellegrini, kterého si Fico vybral, a Směr je opět pokládán za favorita voleb.

Reuters poznamenal, že opozice v boji proti zkorumpovanému systému dosáhla obrovského úspěchu vítězstvím liberální právničky Zuzany Čaputové v loňských prezidentských volbách. Ale není jisté, zda tento úspěch dokáže zopakovat i v parlamentních volbách.

Zdroj: ČTK
Další zprávy