Foto: Boj o uprchlíky. Na šibenice nedošlo, na nadávky ano

Foto: Boj o uprchlíky. Na šibenice nedošlo, na nadávky ano
Rušnou sobotu zažilo Václavské náměstí. To když se zde sešly dvě skupiny demonstrantů. Jedna nacionální protiimgrantská a druhá pro přijímání uprchlíků.
Odpolední řečník z tábora protiimgrantského. Prý jim nejspíše sluníčkáři zhatili dovoz už dojednaného pódia a aparatury, a tak si museli pomoct alespoň megafonem.
Ale na těch přibližně dvě stě lidí a jen o něco méně vlajek to stačilo.
Braňme svou zem a budoucnost našich dětí. Před imigranty? Jejich potomky? Nebo snad pravopisem?
Foto: Jakub Plíhal
Jakub Plíhal Jakub Plíhal
18. 7. 2015 23:30
Na Václavském náměstí se v jeden den sešly hned čtyři demonstrace pro a proti uprchlíkům. Situace se vyostřila a demonstranty musel dělit kordon těžkooděnců.
 

Právě se děje

před 41 minutami

Pospíšil dál povede pražskou TOP 09, chce ji připravit na komunální volby

Bývalý ministr spravedlnosti a europoslanec Jiří Pospíšil obhájil vedení pražské organizace TOP 09. Získal podporu víc než tří čtvrtin z 97 hlasujících. Pospíšil řekl, že si váží silné podpory, která znamená, že TOP 09 je v hlavním městě jednotná, což v minulosti nebylo.

Za prioritu pro další mandát považuje Pospíšil přípravu na komunální volby v příštím roce. "Začne hned po volbách sněmovních," řekl. Bude podle něj třeba připravit program, ale i případná jednání o koalici.

V čele pražské organizace TOP 09 stojí Pospíšil dva roky. "Podařilo se nám uspět v senátních volbách a dle mého i zlepšit spolupráci magistrátu s městskými částmi, kde má TOP 09 silné zastoupení. Cíle, se kterými jsem před dvěma lety kandidoval, byly, myslím, naplněny," uvedl.

Zdroj: ČTK
Další zprávy