Foto: Boj o uprchlíky. Na šibenice nedošlo, na nadávky ano

Foto: Boj o uprchlíky. Na šibenice nedošlo, na nadávky ano
Rušnou sobotu zažilo Václavské náměstí. To když se zde sešly dvě skupiny demonstrantů. Jedna nacionální protiimgrantská a druhá pro přijímání uprchlíků.
Odpolední řečník z tábora protiimgrantského. Prý jim nejspíše sluníčkáři zhatili dovoz už dojednaného pódia a aparatury, a tak si museli pomoct alespoň megafonem.
Ale na těch přibližně dvě stě lidí a jen o něco méně vlajek to stačilo.
Braňme svou zem a budoucnost našich dětí. Před imigranty? Jejich potomky? Nebo snad pravopisem?
Foto: Jakub Plíhal
Jakub Plíhal Jakub Plíhal
18. 7. 2015 23:30
Na Václavském náměstí se v jeden den sešly hned čtyři demonstrace pro a proti uprchlíkům. Situace se vyostřila a demonstranty musel dělit kordon těžkooděnců.
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Polský prezident Duda řekl, že navrhne mírnější znění protipotratového zákona

Polský prezident Andrzej Duda navrhne parlamentu mírnější znění nového návrhu protipotratového zákona, který se má zpřísnit po verdiktu ústavního soudu. Ten rozhodl, že přerušení těhotenství v případě poškození plodu odporuje ústavě, podle Dudy by ale měly mít na interrupci právo ženy, jejichž nenarozené dítě má závažné vývojové vady.

Duda se snahou o mírnější postup v případě interrupcí odchýlil od stanoviska konzervativního vedení katolické země. Prezident chce prosadit, aby ženy mohly podstoupit potrat v případě, kdy lékařská vyšetření ukážou tak závažné poškození plodu, že by se dítě narodí mrtvé nebo zemře krátce po porodu. "Doufám, že v této věci nastane politický konsensus," uvedl Duda.

Minulý týden ústavní soud, složený převážně ze soudců nominovaných vládnoucí stranou Právo a spravedlnost (PiS), shledal, že přerušení těhotenství z důvodu poškození plodu odporuje ústavě. Na tyto případy podle statistik připadalo 98 procent legálních potratů v minulých letech. Povoleny zůstávají interrupce v případě ohrožení života či zdraví matky, anebo pokud je těhotenství důsledkem znásilnění či incestu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy