Foto: Jak postavit a zase zbourat uprchlický tábor? Česká armáda si vše vyzkoušela v Libavé

Foto: Jak postavit a zase zbourat uprchlický tábor? Česká armáda si vše vyzkoušela v Libavé
V pátek 25. září dokončila armáda ve vojenském prostoru Libavá výstavbu provizorního uprchlického tábora. Výsledek letěl zkontrolovat i náčelník Generálního štábu Josef Bečvář.
Generálporučík Bečvář v armádní helikoptéře, díky níž mimochodem cesta z Prahy do Libavé u Olomouce trvá méně než hodinu.
Tábor už je na dohled.
Armáda svůj úkol splnila. Stanový tábor pro 450 lidí už stojí.
Foto: Jakub Plíhal
Jakub Plíhal Jakub Plíhal
25. 9. 2015 21:30
Dlouhé řady stanů a nekonečný rachot z dieselových agregátů, to jsou první dojmy z návštěvy provizorního humanitrního, respektive uprchlického tábora pro 450 lidí ve vojenském prostoru v Libavé. Armáda si zde úspěšně otestovala jeho vystavění do 48 hodin. Na výslednou inspekci dorazil i náčelník Generálního štábu Josef Bečvář a ministr obrany Martin Stropnický.
 

Právě se děje

před 23 minutami

Požár výrobny paintballových kuliček v Kroměříži způsobil škodu čtyři miliony korun

Škodu bezmála čtyři miliony korun způsobil dnes požár přízemního přístřešku v průmyslovém areálu v Kroměříži, ve kterém se vyrábějí paintballové kuličky a kontejnery s lihem. Okolnosti vzniku požáru nyní zjišťují vyšetřovatelé hasičů a policie, sdělila mluvčí hasičů Lucie Javoříková.

U požáru podle Javoříkové zasahovalo osm jednotek hasičů. "Požár zasáhl objekt, ve kterém se vyrábějí paintballové kuličky i kontejnery s lihem. Další ohledání požářiště se uskuteční v pondělní dopoledne," uvedla Javoříková. Plameny zničily uskladněný materiál a poničily také budovu přístřešku.

před 1 hodinou

V americké Alabamě zahynulo při nehodě deset lidí. Devět z nich byly děti

Při sobotní srážce dvou vozidel v americkém státě Alabama zahynulo deset lidí, z toho devět dětí. Řada dalších osob utrpěla zranění. Nehodu patrně způsobila tropická bouře Claudette, která od soboty bičuje americké pobřeží Mexického zálivu, uvedla dnes agentura AP s odvoláním na místní úřady.  

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Na demonstraci Milion chvilek je dva tisíce lidí. Organizátoři vládě vystavili účet

Odpůrci současné vlády Andreje Babiše (ANO) se dnes odpoledne sešli na Václavském náměstí v Praze. Spolek Milion chvilek hned na počátku demonstrace vystavil kabinetu symbolický účet. Na účtenku v nadživotní velikosti sepsal všechny problémy a kauzy Babišovy politiky. Zahájil také kampaň na podporu demokratických koalic ve volbách. Podle odhadu ČTK a policie se protestu v centru Prahy účastní kolem 2000 lidí.

Na demonstraci převládají vlajky Evropské unie. Lidé si stejně jako na předchozí akce spolku donesli transparenty vyzývající ministryni spravedlnosti Marii Benešovou (za ANO) k rezignaci. Objevují se i hesla proti premiéru Babišovi nebo proti spojenectví prezidenta Miloše Zemana s ruskou hlavou státu Vladimírem Putinem.

"Milion chvilek začíná kampaň za demokracii, která potřebuje každého z vás, " prohlásil v úvodu protestu předseda spolku Benjamin Roll. "Zapojit se musíme všichni," dodal. Jedině tak podle něj lze porazit hnutí ANO. "Příští vláda bude mít jediný úkol: napravit chyby vlády současné," dodal.

Zdroj: ČTK
Další zprávy