Jakub Plíhal Jakub Plíhal
25. 9. 2015 21:30
Dlouhé řady stanů a nekonečný rachot z dieselových agregátů, to jsou první dojmy z návštěvy provizorního humanitrního, respektive uprchlického tábora pro 450 lidí ve vojenském prostoru v Libavé. Armáda si zde úspěšně otestovala jeho vystavění do 48 hodin. Na výslednou inspekci dorazil i náčelník Generálního štábu Josef Bečvář a ministr obrany Martin Stropnický.

před 3 minutami

Dráhař Bábek dojel na SP v Brisbane třetí v keirinu

Cyklista Tomáš Bábek byl na Světovém poháru dráhařů v Brisbane třetí v keirinu. Ve finále dojel za vítězným Kolumbijcem Kevinem Santiagem Quinterem a druhým Matthewem Glaetzerem z Austrálie.

Bábek přitom nezačal závod úspěšně, v prvním kole skončil ve své rozjížďce až třetí a musel do oprav. V nich ale souboj o jediné postupové místo s trojicí protivníků zvládl a v semifinále nestačil jen na Glaetzera.

Bábek je v keirinu evropským šampionem z roku 2016 a bronzovým medailistou z MS o rok později. Letos v říjnu skončil v této disciplíně na ME v Apeldoornu čtvrtý.