Foto: Jak postavit a zase zbourat uprchlický tábor? Česká armáda si vše vyzkoušela v Libavé

Foto: Jak postavit a zase zbourat uprchlický tábor? Česká armáda si vše vyzkoušela v Libavé
V pátek 25. září dokončila armáda ve vojenském prostoru Libavá výstavbu provizorního uprchlického tábora. Výsledek letěl zkontrolovat i náčelník Generálního štábu Josef Bečvář.
Generálporučík Bečvář v armádní helikoptéře, díky níž mimochodem cesta z Prahy do Libavé u Olomouce trvá méně než hodinu.
Tábor už je na dohled.
Armáda svůj úkol splnila. Stanový tábor pro 450 lidí už stojí.
Foto: Jakub Plíhal
Jakub Plíhal Jakub Plíhal
25. 9. 2015 21:30
Dlouhé řady stanů a nekonečný rachot z dieselových agregátů, to jsou první dojmy z návštěvy provizorního humanitrního, respektive uprchlického tábora pro 450 lidí ve vojenském prostoru v Libavé. Armáda si zde úspěšně otestovala jeho vystavění do 48 hodin. Na výslednou inspekci dorazil i náčelník Generálního štábu Josef Bečvář a ministr obrany Martin Stropnický.
 

Právě se děje

před 4 hodinami

TOP 09 povede do voleb Pekarová Adamová, schválil výbor

TOP 09 v rámci koalice Spolu s ODS a KDU-ČSL povede do sněmovních voleb předsedkyně strany Markéta Pekarová Adamová, která bude zároveň v čele společné kandidátky v Praze. Výkonný výbor dnes večer schválil kandidáty pro všechny kraje, informovala strana po skončení jednání. Debata se podle informací ČTK vedla zejména o pražské kandidátce, kde členové výboru prohodili kandidáty na třetím a čtvrtém místě.

Zdroj: ČTK
Další zprávy