Hlídal modernizaci D1, teď bude Jan Kroupa novým šéfem ŘSD

Domácí ČTK Domácí, ČTK
Aktualizováno 8. 12. 2014 15:35
V čele nahradí bývalou šéfku komunikace společnosti Agrofert Soňu Křítkovou, která ŘSD dočasně vedla po červencové rezignaci Jana Kubiše.
Nový ředitel ŘSD Jan Kroupa.
Nový ředitel ŘSD Jan Kroupa. | Foto: ČT24

Praha - Novým generálním ředitelem Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) jmenuje ministr dopravy Dan Ťok bývalého šéfa pražské správy organizace Jana Kroupu.

Ministr ho v pondělí představil zaměstnancům ŘSD. Kroupa nahradí bývalou šéfku komunikace společnosti Agrofert Soňu Křítkovou, která ŘSD dočasně vedla po červencové rezignaci Jana Kubiše. Kubiš byl v dubnu dosazený ministrem Antonínem Prachařem. Stál za letošními rozsáhlými změnami managementu organizace, sám ale o měsíc později rezignoval. Od začátku letošního roku se v čele ŘSD vystřídali už čtyři šéfové.

Kroupa na ŘSD nastoupil během studia v roce 2004, na starost měl přípravu a realizaci staveb Závodu Praha, včetně modernizace dálnice D1. Ředitelem Závodu Praha byl jmenován po odchodu Jiřího Mayera, pražský závod ŘSD vedl až do svého odvolání letos v červnu.

V čele Závodu Praha na ŘSD působil Kroupa do letošního června, kdy jej odvolal tehdejší generální ředitel Kubiš. Důvody Kubiš neuvedl, řekl ale, že od nového ředitele očekává mimo jiné "razantnější postup řešení situace modernizace dálnice D1 nebo vyřešení sesuvu na dálnici D8 včetně dokončení této stavby."

Kroupa chce nejprve sestavit funkční tým, a to přednostně ze stávajících zaměstnanců ŘSD. "Myslím, že na ŘSD zůstalo stále dost odborníků. Chci navázat na dosavadní činnost ŘSD," uvedl. Zatím nehodlá povolávat experty, kteří z organizace odešli.

Státní organizace Ředitelství silnic a dálnic ročně investuje do výstavby a oprav komunikací desítky miliard korun. ŘSD letos opravilo rekordních 90 kilometrů dálnic. To je o deset kilometrů více, než kolik činí optimální rozsah oprav pro udržení stálé kvality komunikací. Celkem tuzemská dálniční síť měří 1630 kilometrů.

 

Právě se děje

před 15 minutami

U Břeclavi se srazil nákladní vůz s dodávkou. Havárie uzavřela dálnici D2 u slovenských hranic

Srážka nákladního auta a dodávky uzavřela u hranic se Slovenskem dálnici D2 ve směru na Brno. Nehoda je se zraněním, zasahují u ní záchranáři. Vyplývá to z informací policie a Národního dopravního informačního centra (NDIC). Auta se srazila na 56. kilometru D2 kolem 06:00, dálnice mezi státní hranicí a exitem 48 u Břeclavi se uzavřela o půl hodinu později.

Zdroj: ČTK
Další zprávy