reklama
 
 

Nová akce v kauze Nagyová? Ištvan čeká na soud

27. 8. 2013 16:35
Vrchní žalobce chce obvinit Nečase a spol. Čeká, jak rozhodne soud.

Praha - Vrchní žalobce Ivo Ištvan očekává, že bude do měsíce znát rozhodnutí Nejvyššího soudu, který požádal o informace, zda je možné bývalé poslance Ivana Fuksu, Petra Tluchoře a Marka Šnajdra znovu stíhat v kauza takzvaných trafik.

Ištvan chce trojici exposlanců, ale i bývalého premiéra Petr Nečase, obvinit, protože podle jeho slov má nové důkazy, že se posty ve státních firmách nedojednávaly jen na půdě Poslanecké sněmovny. "Teď je to na straně Nejvyššího soudu," řekl v krátkém rozhovoru s Aktuálně.cz olomoucký vrchní státní zástupce Ivo Ištvan.

Odmítl ovšem odpověď na dotaz, zda vyšetřování případu "trafik" pro exposlance ukončí, pokud jim soudci sdělí, že je ani teď není možné stíhat.

Aktuálně.cz: Budou akce policie pokračovat, nebo počkáte na to, co vám v kauze takzvaných trafik odpoví Nejvyšší soud?

Učinili jsme návrh k Nejvyššímu soudu, takže teď je to na straně Nejvyššího soudu.

A.cz: Kdy očekáváte, že dostanete odpověď?

To je otázka na Nejvyšší soud, který v té věci bude rozhodovat. Nelze přehlédnout okolnost, že v obdobných žádostech obhajoby rozhodl v horizontu jednoho měsíce. Domníváme se, že rozhodne obdobně i o našem návrhu.

A.cz: Pokud soud řekne, že exposlance Fuksu, Tluchoře a Šnajdra není možné stíhat za takzvané trafiky, i když byly dojednávány mimo sněmovnu, jak jste Nejvyššímu soudu napsali, tak tím vyšetřování v této věci skončí?

Pane redaktore, tyto otázky ponechme až po rozhodnutí Nejvyššího soudu.

A.cz: Ulehčí vám práci to, že ve středu, 28. srpna, prezident Miloš Zeman podepíše rozpuštění sněmovny a další poslanci tím přijdou o imunitu?

Tyto věci v činnosti orgánů činných v trestním řízení nemají vůbec žádnou souvislost.

A.cz: Šéfka poslanecké sněmovny Miroslava Němcová řekla, že policii předá údaje o pohybu osob v dolní komoře parlamentu, záznam z kamer ji ale nedá. Jaký vliv to budeme mít na případně obvinění exposlanců či dalších osob?

Ptáte se mě na komunikaci mezi policií a Poslaneckou sněmovnou a já nemám důvod se k tomu vyjadřovat.

autor: Radek Nohl | 27. 8. 2013 16:35

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama