Nemáte čas, víru, půdu z Marsu? Kupte si je v plechovce

Veronika Skálová Veronika Skálová
11. 2. 2010 6:15
Dva pražští podnikatelé prodávají balení čehokoliv, co je zrovna napadne
Máte málo volného času? Kupte si hodinu navíc, není drahá.
Máte málo volného času? Kupte si hodinu navíc, není drahá. | Foto: Aktuálně.cz

Praha - Prodat se dá cokoliv, jen musíte vědět jak na to. A proto dvojice pražských podnikatelů od loňského roku prodává víru, lásku, naději, ale například i volný čas. Příslušný produkt je velmi prakticky zabalený - v plechovce.

Na začátku podnikání Filipa Rajcharta a Vadima Malgina, kteří za společností Galaktická agentura stojí, ale byl kyslík.

"Až dosud je to jediný opravdu seriozní obchod, který máme. Nejde o žádný podvod - dýchání čistého kyslíku opravdu pomáhá. Používá se nejen v medicíně, ale i pro kosmetické účely nebo pro relaxaci," vysvětluje Filip Rajchart. Ale zároveň také přiznává, že ostatní aktivity Galaktické agentury jsou marketingově mnohem úspěšnější.

Po kyslíku přišly pozemky

Prvním netradičním artiklem, který dvojice podnikatelů nabídla, byly pozemky na Měsíci. Dnes kromě certifikátů o zakoupených akrech měsíční krajiny nabízí Lunární ambasáda, jeden z projektů Galaktické agentury, i pozemky na Venuši a Marsu. Nejedná se ovšem o originální myšlenku.

"Autorem tohoto nápadu je Američan Dennis Hope, který má licenci na prodej těchto pozemků pro celý svět. My jsme se s ním domluvili a Lunární ambasáda se stala oficiálním zastoupením jeho vlastní Lunar Embassy na území České i Slovenské republiky," upřesňuje Rajchart, který je mluvčím dvojice.

Podnikatelé sice původně považovali myšlenku prodeje pozemků na Měsíci pro Čechy za příliš smělou. Ale krajané je překvapili. Od roku 2006 si Češi koupili už 20 tisíc akrů, Slováci dalších 5 tisíc. K měsíčním pozemkům proto přibyly další planety.

Od planet se přesunuli k pocitům

Poté, co se prodej pozemků na různých vesmírných tělesech překvapivě ujal, přemýšleli zástupci Galaktické agentury, co ještě by dokázali prodat. Do Česka navíc přišla krize a ta ztížila financování nových projektů.

"Mě už léta bavilo debatovat o prodeji lásky, ale i dalších pocitů. Tak jsme přemýšleli, jak nejlépe zabalit pocit. A plechovka byla to nejlepší. Po pocitech přišel Duch Prahy nebo Duch Vánoc. A jedním z posledních produktů je Čas. Tedy přesněji jedna hodina volného času," popisuje Rajchart.

Plechovky s netradičním obsahem ale znají i návštěvníci akce Noc reklamožroutů, kde si takto zabalené mohli koupit vzpomínky na aktuální ročník. A Filip Rajchart má ještě jeden sen.

"Jako inspirace při vymýšlení plechovek sehrála velkou roli píseň Reklama na ticho od Teamu. Takže bychom rádi příští plechovku, obsahující Ticho, připravili ve spolupráci s panem Haberou," prozrazuje.

Auto-mobily a životní energie nejsou konec

Ani plechovkovými dárky prodávanými hlavně v internetovém obchodě, ale výčet aktivit Galaktické agentury nekončí. Mimo jiné prodává také auto-mobily. Tedy ne osobní vozy, ale mobilní telefony ve tvaru aut.

"Ani to nebyl originální nápad. Takový mobil si kamarád přivezl z Ruska. Nás to zaujalo a museli jsme to mít," konstatuje Filip Rajchart.

A nápady zatím autorské dvojici nedochází. V nejbližší době by rádi založili další internetový obchod, tentokrát s tématem životní energie, respektive přístrojů, které ji "umí přijímat". Galaktická agentura prý má navíc v zásobě ještě další dva projekty.

"Pokračujeme zároveň i s kyslíkem. Máme vyzkoušené, že funguje a dokazují to i vědecké studie," dodává Rajchart. Nicméně tento obchod zůstane nejspíš tím nejserióznějším z dílny agentury.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Aktualizováno před 2 hodinami

Exploze v domě v Göteborgu si vyžádala více než dvě desítky zraněných

Více než dvě desítky zraněných si v úterý ráno ve švédském Göteborgu vyžádala exploze a následné požáry v několika obytných domech. Několik postižených je zraněno vážně. Co výbuch způsobilo, zatím není jasné, nicméně podle policie nešlo o nehodu, informovala švédská média.

Podle aktuálních údajů bylo do nemocnic dopraveno 16 zraněných ve věku od 10 do 80 let. Podle mluvčí göteborské univerzitní nemocnice Ingrid Fredrikssonové je stav čtyř hospitalizovaných, tří žen a jednoho muže, vážný.

Podle göteborské záchranné služby exploze zasáhla několik bytů a schodiště. Následný požár se rozšířil na přilehlé domy. Evakuováno z nich bylo několik stovek lidí, někteří skákali v panice z oken, sdělil televizi SVT velitel zasahujícího týmu záchranářů Jon Pile. Požár zatím stále není uhašený a hoří na několika podlažích.

Zdroj: ČTK
Další zprávy