Dopravu na hradecké dálnici D11 zkomplikovaly dvě nehody

ČTK ČTK
Aktualizováno 21. 11. 2014 15:47
Nejdříve havarovalo nákladní a osobní auto. Řidič osobního vozu byl lehce zraněn. Dopoledne se pak střetlo celkem šest aut.
Foto: Thinkstock

Praha - Hradeckou dálnici D11 u Prahy zablokovaly dvě nehody a výrazně zkomplikovaly dopravu.

Ráno na devátém kilometru ve směru na Hradec Královéhavarovaly kamion a osobní auto. Řidič osobního vozu byl lehce zraněn. Na druhém kilometru ve stejném směru dopoledne bouralo celkem šest aut, při hromadné nehodě se zranili čtyři lidé, řekla policejní mluvčí Markéta Johnová.

Dálnice ve směru na Hradec musela být na obou místech zcela uzavřena a v opačném směru byl neprůjezdný jeden jízdní pruh. Následky obou kolizí se podařilo odstranit až odpoledne.

Ranní nehoda se stala kolem 05:30 a zůstal po ní na dálnici převrácený kamion, který sedm hodin blokoval dopravu. Policie auta odkláněla mezi exitem 8 Jirny a 18 Bříství.

Podle mluvčí středočeských hasičů Lenky Kostkové z nákladního auta vyteklo velké množství nafty. Asi 200 litrů uniklo do půdy, na likvidaci byla povolána odborná firma. Z proražené nádrže hasiči odčerpali kolem 300 litrů. Náklad z auta byl přeložen do přistavených kamionů. Na místě se ještě po poledni likvidovaly následky nehody, ale úsek byl už s omezením průjezdný.

Nehoda na druhém kilometru byla hlášena kolem 10:30 a provoz v tomto úseku se podařilo částečně obnovit po 15:00. Podle prvotních informací se na dálnici srazily dva kamiony, nakonec ale bylo havarovaných aut více.

"Byla to tři nákladní auta, dvě osobní a jedna dodávka. Nehoda si vyžádala jedno těžké zranění řidiče nákladního auta, jedno lehké zranění řidiče osobního vozidla, středně těžké u jeho spolujezdce a u dalšího osobního auta jedno lehké zranění," upřesnila Johnová. Dálnice byla uzavřena od Jižní spojky a objížďka vedla přes rychlostní silnici R10.

 

Právě se děje

Další zprávy