Nechme na Babišovi, co udělá, říkají poslanci ANO. ČSSD se přišla nedohodnout a vydírat, tvrdí

Kateřina Frouzová Veronika Neprašová Kateřina Frouzová, Veronika Neprašová
6. 4. 2018 18:02
Poslanci hnutí ANO si myslí, že za krach koaličních jednání může sociální demokracie, která odmítla "velkorysou" nabídku premiéra v demisi Andreje Babiše. "Dělá to na mě spíš dojem, že pánové zjistili, že uvnitř strany podpora pro vládu s ANO není, a tak se přišli nedohodnout," reagoval na výsledek ministr zahraničí a místopředseda ANO Martin Stropnický. Podle poslanců Babišova hnutí by měl premiér nyní hledat podporu u jiných stran s podobným programem nebo přemýšlet o předčasných volbách. "Náš vyjednávací tým určitě udělal maximum pro dosažení dohody. Pokud se to nepovedlo, jsou předčasně volby možným řešením," řekl například místopředseda klubu poslanců ANO Pavel Pustějovský.
Volby 2017 - ANO - Martin Stropnický
Volby 2017 - ANO - Martin Stropnický | Foto: Lukáš Bíba

Martin Stropnický, ministr zahraničí

"Mohu říct, že podle mě sociální demokracie dostala opravdu velkorysou nabídku. Navíc se jednáním podařilo zredukovat programové neshody na minimum. Komentář vedení ČSSD ke čtvrtečnímu jednání je ale objektivitě na hony vzdálený. Dělá to na mě spíš dojem, že pánové zjistili, že uvnitř strany podpora pro vládu s ANO není, a tak se přišli nedohodnout."

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 2 hodinami

Šéf polského agrárního hnutí a novinář prý byli špehováni programem Pegasus

Šéf polského konzervativního agrárního hnutí AgroUnia Michal Kolodziejczak a novinář Tomasz Szwejgiert, který napsal knihu o ministrovi vnitra ve vládě národně-konzervativního Práva a spravedlnosti, jsou dalšími oběťmi špehování za pomoci izraelského počítačového programu Pegasus. Dnes o tom podle agentury AP informovala kanadská analytická skupina Citizen Lab.

Už v uplynulých týdnech vyšlo najevo, že izraelský program Pegasus, který napadá mobilní telefony a je podle svého výrobce primárně určen pro odhalování teroristů a zločinců, byl v Polsku použit proti třem lidem. Jde o právníka, prokurátorku a senátora - všichni jsou kritiky Práva a spravedlnosti. AP uvádí, že šlo o první potvrzené případy, kdy nástroj využívaný represivními režimy byl nasazen v Evropské unii. Zjištění vedlo ke zřízení vyšetřovací komise v polském Senátu ovládaném opozicí; tato komise však nemá žádné pravomoci.

před 3 hodinami

Odvolací soud v New Yorku zamítl odvolání a potvrdil doživotní trest mexickému narkobaronu Joaquínu Guzmánovi, který je známý pod přezdívkou El Chapo

V roce 2019 Guzmán dostal doživotí v jednom z největších procesů s nelegálními obchodníky s drogami v USA za pašování omamných látek a řadu násilných činů. Soud smetl ze stolu všechny argumenty Guzmánovy obhajoby, uvedla agentura AFP.

Další zprávy