Příznivci krajní pravice postavili u hranic s Německem symbolický plot proti migrantům

ČTK ČTK
7. 5. 2016 20:30
Členové a sympatizanti krajně pravicové Národní demokracie postavili v sobotu na česko-německé hranici symbolický mobilní plot proti migrantům. Odhalit se má v neděli po poledni. Zhruba pět metrů dlouhé a 2,5 metru vysoké mobilní hrazení má imitovat beton. Podle předsedy ND Adama B. Bartoše, kterého policie nedávno obvinila ze tří zločinů proti lidskosti, jde o symbolické gesto. Akce byla původně svolána jako shromáždění strany, ta ho později zrušila a podle Bartoše se nyní jedná o soukromou akci. V zaniklé obci Švarcava je nyní mezi deseti až 20 lidmi, kteří tam budou nocovat do neděle. Místo se nachází ve třetí zóně CHKO Český les, proto situaci na místě monitoruje policie.
Adam B. Bartoš.
Adam B. Bartoš. | Foto: Facebook
 

Právě se děje

před 3 hodinami

Zdráhalová byla na 1500 metrů patnáctá, další titul má Wüstová

Rychlobruslařka Nikola Zdráhalová si vylepšila na mistrovství světa v Salt Lake City osobní rekord na 1500 metrů a obsadila 15. místo. Pátý titul na této distanci vybojovala favorizovaná Ireen Wüstová z Nizozemska. Martina Sáblíková se po zisku zlata na trojce a stříbra na pětce rozhodla nestartovat.

Sáblíková se po dohodě s trenérem Petrem Novákem odhlásila a šetří síly na závěr sezony. Čeká ji ještě MS ve víceboji v Hamaru a finále Světového poháru v Heerenveenu.

Bilanci Sáblíkové 21 zlatých medailí z MS na jednotlivých tratích i ve víceboji se dnes na jediný titul přiblížila nizozemská rivalka Wüstová. Patnáctistovku vyhrála o 21 setin před ruskou dvojicí Jevgenija Lalenkovová, Jelizaveta Kazelinová.

Zdráhalová si na olympijském oválu v Salt Lake City posunula osobní maximum na 1:54,241 minuty.

Zdroj: ČTK
Další zprávy