Na výstavišti v Letňanech hořelo. Dva lidé se zranili, přijela většina hasičů z metropole

ČTK Domácí ČTK, Domácí
Aktualizováno 27. 1. 2017 13:35
Na výstavišti v Praze-Letňanech hořelo. Na místě byla většina hasičských jednotek z metropole. Příčinou požáru byl výbuch propanbutanové lahve ve stánku s rychlým občerstvením. Hasiči evakuovali 200 osob, dva lidé utrpěli zranění. Vyhlášen byl třetí stupeň požárního poplachu, který signalizuje velký požár, ale nyní je situace pod kontrolou a hasiči už požár jen dohašují.
Část výstaviště v pražských Letňanech pohltily plameny, hasiči evakuovali 200 lidí | Video: TV Barrandov

Praha – Na letenském výstavišti v pátek dopoledne vypukl požár. Příčinou byl výbuch propanbutanové lahve ve stánku s rychlým občerstvením. Na místě zasahovalo 18 jednotek hasičů a nyní už požár jen dohašují.

Požár vznikl při výměně propanbutanové lahve, několik dalších následně explodovalo. Hasiči zhruba po 40 minutách požár dostali pod kontrolu, řekl novinářům velitel zásahu Miloš Němec. Dva lidé ze stánku byli lehce popáleni, zhruba 200 lidí z blízké haly bylo preventivně evakuováno.

"Požár nám byl nahlášen v 11:23 jako požár po výbuchu tlakové lahve," řekla mluvčí pražských hasičů Pavlína Adamcová. Na místo přijelo deset jednotek profesionálních hasičů a osm sborů dobrovolných hasičů. "Hasilo se čtyřmi vodními proudy," upřesnila mluvčí. "Z objektu byly vyneseny další čtyři desetikilové tlakové lahve," dodala Adamcová.

Mluvčí pražské záchranné služby Dominik Horn řekl, že záchranáři na místě ošetřili dva lehce popálené muže ze stánku s občerstvením a následně je převezli do popáleninového centra v Praze Vinohradech.

Na vyčíslení škod je však zatím brzo. "Požářiště se ještě musí prolít vodou, je to žhavé a vyšetřovatel tam ještě nemůže," dodala Adamcová. Vyhlášen byl třetí stupeň požárního poplachu, který signalizuje velký požár. Vyšší už je pouze zvláštní stupeň poplachu.

 

Právě se děje

Další zprávy