Na pražské Štvanici hořely dílny u skateparku, ozývaly se z nich výbuchy. Nikdo nebyl zraněn

Domácí Domácí
Aktualizováno 5. 1. 2017 13:40
Hasiči zasahovali u požáru dílny na pražské Štvanici, hustý černý dým byl vidět z mnoha míst v Praze. Kolem poledne se oheň podařilo uhasit. "Vypukl tam požár v dílnách, které jsou navázány na skatepark, teď už je to uhašeno," řekl Aktuálně.cz starosta Prahy 7 Jan Čižinský s tím, že při požáru nikdo neutrpěl zranění. V objektu o velikosti 10 x 20 metrů se používaly tlakové lahve, které se pracovníci snažili vynést. Některé tam ale zřejmě zůstaly, protože se z objektu ozývaly detonace, řekla mluvčí pražských hasičů Pavlína Adamcová. Na místě zasahovali hasiči ze stanice centrála a stanice Holešovice. Příčiny požáru zatím nejsou známy. Škodu hasiči předběžně vyčíslili asi na milion korun.
Dým byl vidět do dalekého okolí.
Dým byl vidět do dalekého okolí. | Foto: Lukáš Prchal

Tohle neni hezkej pohled... #horistvana

Video zveřejněné uživatelem xmartinezz photographyx (@xmartinezzx),

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Životní minimum se zvyšuje z 3410 na 3860 Kč měsíčně

Životní minimum se od středy zvyšuje o 13,2 procenta, a to po více než osmi letech. Pro samotného dospělého se měsíční částka zvedá z 3410 na 3860 korun. U dětí a dospělých v rodině se pohybuje nově od 1970 do 3550 korun, roste tak o 230 až 410 korun. Existenční minimum činí 2490 místo dosavadních 2200 korun.

S životním minimem se srovnává příjem žadatelů o dávky. Zjišťuje se tak, zda mají na pomoc od státu nárok. Například přídavek na dítě či porodné je pro rodiny s příjmem pod 2,7násobek minima. Nejnižší uznaná částka pro život se využívá třeba i pro stanovení nezabavitelného minima u dlužníků.

Zdroj: ČTK
Další zprávy