Na pražském magistrátu zasahovala policie. Důvod tají

Michal Štůsek Kateřina Eliášová, Michal Štůsek
30. 3. 2010 17:20
Policejní inspektoři si odvedli šéfa odboru dopravních přestupků Zbyňka Bernata
Na pražský magistrát dnes zavítala policejní inspekce
Na pražský magistrát dnes zavítala policejní inspekce | Foto: Tomáš Adamec, Aktuálně.cz

Praha - Policejní inspekce si dnes přímo z pražském magistrátu odvedla šéfa odboru dopravních přestupků Zbyňka Bernata.

Důvěryhodné zdroje z magistrátu tvrdí, že zatčení nesouvisí s Bernatovou funkcí v úřadě, ale s jeho soukromými aktivitami.

Podle MF Dnes má s dnešním zásahem spojitost Bernatovo dřívější působení u dopravní policie, kdy zastával funkci vyšetřovatele nehod.

Mluvčí inspekce Martina Lídlová Aktuálně.cz dnešní zásah potvrdila, další informace k případu nechtěla sdělit.

Mluvčí radnice Jiří Wolf Aktuálně.cz potvrdil, že policie na úřadu byla. "Tato záležitost se týká pana Bernata jako fyzické osoby a nemá nic společného s činností úřadu. Pro bližší informace se, prosím, obracejte na inspekci Policie České republiky," zní oficiální tiskové prohlášení.

Primátor žádá trest

Na policejní zásah už reagoval pražský primátor Pavel Bém. "Jde o selhání jednotlivce v záležitosti, která nemá s magistrátním úřadem nic společného. Přesto budu žádat ředitele Martina Trnku o tvrdé potrestání, protože dochází ke znedůvěryhodnění celého úřadu," uvedl pro Aktuálně.cz.

Mobilní telefon Zbyňka Bernata je vypnutý, jeho reakci se tak Aktuálně.cz nepodařilo získat.

O zásahu nevědí ani Bernatovi kolegové. "Nic o tom nevím, ale měl jsem dopoledne jednání," reagoval na situaci vedoucí oddělení sekretariátu dopravních přestupků Oldřich Mařík. Ten nyní převezme Bernatovy kompetence.

"Do doby uzavření celé záležitosti má pan Bernát dovolenou a řízením odboru byl povřen Oldřich Mařík," potvrdil Aktuálně.cz mluvčí Wolf.

Machinace s přestupky

Odbor dopravních přestupků, který Zbyněk Bernat vede, je v podezření, že pomáhal vlivným lidem, aby nepřišli o řidičský průkaz.

Na systém takzvaných omluvenek upozornila nedávno MF Dnes. S jejich pomocí bylo možné projednání daného přestupku prodlužovat až byl po roce promlčen.

Zbyněk Bernat nejprve tvrzení deníku popřel. Následně ale sezval své podřízené a snažil se zjistit, kdo důkazy o nerovném zacházení s přestupky zveřejnil.

 

Právě se děje

před 9 minutami

Britský princ Harry řekl, že je smutný, že musel vzdát svých královských povinností. Královně a lidem chtěl prý sloužit dál

35letý Harry to uvedl v projevu před zástupci své charitativní organizace na podporu lesothských dětí Sentebale Harry podle agentury Reuters řekl, že konečný výsledek není tím, co zamýšlel, jinak to podle něj však nebylo možné. 

Buckinghamský palác v sobotu oznámil, že princ Harry a jeho choť Meghan už nebudou disponovat titulem královská výsost, nebudou plnit pracovní povinnosti plynoucí z příslušnosti ke královské rodině a nebudou placeni z veřejných prostředků.

"Doufám, že snadněji pochopíte, k čemu jsme dospěli, že si nechám odstup od všeho, co jsem znal, abych učinil krok směrem k tomu, co bude doufám pokojnější život," prohlásil Harry. S manželkou Meghan předtím oznámili, že chtějí své povinnosti omezit, finančně se osamostatnit a žít střídavě v Británii a Severní Americe.

Zdroj: ČTK
před 11 minutami

Miliardář Skala prodal budovu Albatrosu na Národní třídě, píše list

Bývalý Dům dětské knihy a sídlo nakladatelství Albatros na rohu Národní třídy a ulice Na Perštýně v Praze koupil od realitního magnáta Václava Skaly byznysmen Daniel Farnbauer. Uvedl to v pondělí deník E15. Albatros v minulých letech prodělal rozsáhlou rekonstrukci, která skončila loni na podzim. Osm z deseti podlaží si podle deníku následně pronajala coworkingová společnost Spaces.

Skala vlastnil Albatros jako fyzická osoba, nikoli přes svou Pražskou správu nemovitostí (PSN). Farnbauer budovu kupuje prostřednictvím firmy Real Estate Albatros. Ani jedna ze stran se k prodeji či výši transakce nevyjádřila.

Budova Albatrosu byla postavena ve druhé polovině 60. let minulého století podle návrhu architektů Stanislava France, Luďka Hanfa a Jana Nováčka. První větší renovaci zažila v 90. letech. Poté v budově sídlila Česká spořitelna, která ji prodala Skalovi v roce 2008.

Zdroj: ČTK
Další zprávy