Muž spolykal sáčky s pervitinem a chtěl je převézt do Německa, zkolaboval a zemřel

ČTK ČTK
9. 9. 2016 19:30
V Bavorsku zemřel muž, který se z Česka pokusil propašovat větší množství pervitinu ve svém těle. Drogy zabalil do malých plastových sáčků a spolykal. Nejméně jeden sáček se ale uvnitř jeho těla protrhl, informovala policie. Muž po návratu do Německa zkolaboval a zemřel v nemocnici. Podle německých úřadů proniká pervitin do země téměř výhradně z českých laboratoří. Droga je nejvíce rozšířená v Sasku a v Bavorsku.
Německá policie
Německá policie | Foto: Reuters

Berlín - V bavorském městě Bamberg zemřel muž, který se pokusil z Česka do Německa ve svém těle propašovat větší množství pervitinu. S odvoláním na policii o tom v pátek informovala agentura DPA. Mužův komplic čelí obvinění ze zabití z nedbalosti.

Sedmatřicetiletý muž se svým o dva roky mladším komplicem minulý týden nakoupil v Česku osmdesát gramů pervitinu. Drogu následně zabalili do několika malých plastových sáčků, které starší z mužů spolykal.

Nejméně jeden sáček se ale uvnitř jeho těla protrhl, informovala policie. Muž po návratu do Německa zkolaboval a následně v nemocnici zemřel.

Pětatřicetiletého komplice mrtvého muže německá policie už obvinila ze zabití z nedbalosti a z porušení zákona o omamných látkách. Prověřuje také další známé obou mužů, kteří záchranáře údajně nepřivolali dostatečně brzy a posléze je neinformovali o pravděpodobné příčině mužova kritického stavu.

Pervitin do Německa proudí z Česka

Mezi německými uživateli je syntetická droga pervitin známá pod názvem crystal nebo crystal meth. Je velmi oblíbená hlavně kvůli své relativně nízké ceně: v závislosti na regionu stojí jeden gram pervitinu mezi 80 a 120 eury (2160 a 3240 Kč).

Podle německých úřadů proniká pervitin do země téměř výhradně z českých laboratoří. Droga je nejvíce rozšířená v Sasku a v Bavorsku, které s Českem sousedí, stále častěji se ale objevuje i v dalších spolkových zemích a ve velkých městech.

Naši průvodci jsou hrozně nadšení, že lidem mohou ukázat Prahu ze svého pohledu, je to pro ně taková terapie, říká šéfka Pragulicu Tereza Jurečková. | Video:
 

Právě se děje

Další zprávy