reklama
 
 

Muž má jít za vybržďování na D10 na devět let do vězení. Při nehodě zemřel kojenec

15. 11. 2017 13:09
Soud poslal na 9 let do vězení řidiče, jenž vybržďováním loni v prosinci způsobil na D10 smrtelnou nehodu. Má zákaz řízení a musí zaplatit přes 1,4 milionu.

Praha - Krajský soud v Praze poslal na devět let do vězení řidiče, který loni v prosinci na dálnici D10 vybržďoval jiné auto a způsobil tím závažnou nehodu. Ve vybržďovaném voze zemřelo osmiměsíční dítě, jeho rodiče utrpěli těžká zranění. Soud odsouzenému Martinu Kostnerovi zároveň uložil devítiletý zákaz řízení, Kostner musí také zaplatit škodu přes 1,4 milionu korun. Rozsudek není pravomocný.

Nehoda se stala 28. prosince nedaleko Brodců na Mladoboleslavsku ve směru z Prahy na Mladou Boleslav. Podle státního zástupce Tomáše Milce obžalovaný na 32. kilometru dálnice D10 předjel zprava Škodu Octavii, prudce najel do levého pruhu před ni a začal prudce brzdit.

Na prudké brždění stihli zareagovat řidiči tří aut za octavií, kteří strhli řízení, a zabránili tak srážce. Řidič audi, který jel za nimi jako čtvrtý, ale do octavie zezadu narazil. U soudu vypověděl, že nemohl nic dělat. Kostner jel podle něj při manévru rychlostí až 130 kilometrů v hodině.

V nabourané octavii cestoval tehdy pětatřicetiletý muž, který vezl svou manželku a v sedačce osmiměsíčního chlapce. Při nehodě byli všichni tři zraněni, kojenec po převozu do nemocnice zemřel.

15. 11. 2017 13:09

Související

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama