reklama
 
 

Při vybržďování na D10 způsobil nehodu, kterou nepřežilo osmiměsíční dítě. Řidiči hrozí až 15 let

23. 1. 2017 15:47
Až patnáct let za mřížemi hrozí muži, který koncem loňského roku způsobil agresivní jízdou nehodu, při níž zemřelo osmiměsíční dítě. Nehoda se stala na 32. kilometru dálnice D10 ve směru na Turnov. Podezřelého policisté obvinili ze spáchání zvlášť závažného zločinu obecného ohrožení. Muž je ve vazbě.

Praha – Policisté obvinili řidiče, který v prosinci způsobil dopravní nehodu na mladoboleslavské dálnici D10, při níž zemřelo malé dítě. Hrozí mu až 15 let vězení za obecné ohrožení. "Je ve vazbě," upřesnil středočeský policejní mluvčí Jakub Vinčálek.

Šestatřicetiletý muž je podezřelý z toho, že 28. prosince agresivní jízdou způsobil dopravní nehodu na 32. kilometru dálnice D10 ve směru na Turnov. "Podle našich informací řidič auto vybržďoval," upřesnil Vinčálek. Při havárii zemřelo osmiměsíční dítě a několik lidí se zranilo, jeden člověk těžce. "Policie ČR disponuje kamerovým záznamem účastníka dopravní nehody, na kterém je zachycen průběh nehody," uvedl mluvčí.

Podezřelého policisté obvinili ze spáchání zvlášť závažného zločinu obecného ohrožení, soud ho v případě prokázání viny může poslat na osm až 15 let do vězení.

Záznam nehody nebudou vyšetřovatelé s ohledem na rodinu a pokračující vyšetřování zveřejňovat. Policisté dál žádají všechny svědky, kteří si 28. prosince okolo 10:00 všimli agresivní jízdy řidiče stříbrného vozidla BMW 525 D ve verzi kombi, aby se přihlásili na telefonní číslo 607 053 573 nebo na linku 158.

autoři: ČTK, Domácí | 23. 1. 2017 15:47

Související

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama