reklama
 
 

Mráz láme stromy, řidiče čekají závěje

27. 12. 2005 22:33
Česko - Husté sněžení, které už v druhé polovině úterka mnohde zkomplikovalo dopravu, ve středu ještě zesílí. A přitvrdí i mráz.

Podle meteorologů by ve středu mohlo napadnout až 15 centimetrů čerstvého sněhu. Pokud se potvrdí i předpověď silnějšího větru, mohou se na silnicích tvořit sněhové jazyky.

Vzhledem k teplotám pod bodem mrazu navíc začínají i frekventované silnice namrzat. A teploty mají podle předpovědi i nadále klesat - ve středu a ve čtvrtek nevystoupí nad bod mrazu.

V pátek a v sobotu by v noci mohly ojediněle klesnout až na -20 stupňů Celsia.

Potíže na západě

V Plzeňském kraji bylo podobné počasí už v úterý, napadlo až 15 centimetrů nového sněhu. Například v horách na Sušicku byly potřeba řetězy.

V některých úsecích na Karlovarsku, hlavně u Jenišova nebo Bečova, uvízly v táhlých stoupáních kamiony.

Podobné to bylo i na jihu Čech. V okolí Vimperku a česko-německého hraničního přechodu Strážný připadlo někde až 20 centimetrů sněhu. A například silnice z Volar do Perneku byla místy téměř nesjízdná.

Mráz láme stromy

Další sněžení také zřejmě zvýší nebezpečí polomů na horách. Na stromech už nyní leží vrstva těžkého přimrzlého sněhu. Na území Libereckého kraje se od 16. prosince polámaly nebo vyvrátily tisíce stromů.

Zlomené stromy a větve mohou být v Jizerských horách a Krkonoších nebezpečné pro běžkaře, kteří vyrazí na hřebenové túry. Podobná situace je i v Jeseníkách.

27. 12. 2005 22:33

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama