Most má připravené miliony na koupi bytů. Ty nabídne jen "slušným nájemníkům"

ČTK ČTK
7. 6. 2019 12:30
Most chce ještě letos vykoupit několik bytů ve městě. V rozpočtu na to má pět milionů korun, které bude mít k dispozici městská společnost Mostecká bytová. Pravidla pro výkup nyní schválili radní. Primátor Jan Paparega (ProMOST) v pátek novinářům řekl, že byty budou určeny pro slušné nájemníky.
Foto: ČTK

Cílem nákupu bytů ve městě je podle primátora očistit město od spekulantů a získat zpět určitý bytový fond. V současnosti město vlastní byty ve čtvrti Chanov, kterou obývají převážně Romové. Magistrát privatizoval v devadesátých letech v několika vlnách na 14 tisíc bytů.

Lidé mohou městu nabízet byty v různých lokalitách vyjma okrajových čtvrtí, jako jsou Rudolice nebo Souš. Velikost bytu není nijak omezena. Nájemníky pak bude vybírat Mostecká bytová. "Nájemce nesegregujeme, chceme ty, kteří nebudou znepříjemňovat život lidem v okolí," uvedl Paparega.

Byty by mohl Most získat i prostřednictvím koupě bytového domu. Ještě v červnu bude primátor jednat s majitelem objektu v ulici Slovenského národního povstání. Jeho nájemníci v petici, kterou podepsalo 1700 lidí, vyjádřili obavy ze zhoršení bezpečnostní situace kvůli záměru vlastníka využít dům pro zahraniční dělníky. V domě je 47 bytů.

Nové bydlení připravuje město pro obyvatele Chanova. Na sídlišti nechá radnice vystavět modulové buňky podobné kontejnerům známým ze Vsetína. Na stavbu modulového bydlení bude město čerpat státní dotaci z programu ministerstva pro místní rozvoj.

V Chanově v minulosti město nechalo zbourat několik panelových domů kvůli jejich stavu, další naopak opravilo. Zdevastovaný blok 3 by mohl padnout k zemi v příštím roce. Obývá ho ještě deset rodin. "Další topná sezona je v tomto objektu nemožná, řešíme přesun nájemníků a na podzim požádáme o státní dotaci na demolici," uvedl primátor.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy