Metro B stálo, na Florenci chtěl spáchat sebevraždu cizinec. O totéž se pokusil už v pátek

Aktualizováno 15. 3. 2017 8:06
Ve středu ráno se zhruba na hodinu zastavila linka metra B v úseku mezi Smíchovským nádražím a stanicí Českomoravská. Důvodem bylo, že cizinec ve stanici Florenc skočil do kolejiště. O totéž se na Florenci pokusil už v pátek. Muže v umělém spánku převezli záchranáři do Ústřední vojenské nemocnice.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Thinkstock

Praha - Pražské metro linky B dnes ráno mezi stanicemi Smíchovské nádraží a Českomoravská zhruba hodinu nejezdilo. Ve stanici Florenc skočil čtyřicetiletý cizinec kolem 06:00 do kolejiště, v umělém spánku byl převezen do nemocnice. O totéž se na Florenci pokusil už v pátek.

"S mozkolebečním poraněním v umělém spánku jej záchranáři předali do Ústřední vojenské nemocnice," řekl mluvčí pražské záchranné služby Dominik Horn.

Mezi stanicemi Smíchovské nádraží a Českomoravská podle webu dopravního podniku nejezdilo metro od 5:51 do 7:05. "V tuto dobu dopravní podnik prodloužil tramvajovou linku číslo 6 až na Vysočanskou," řekla jeho mluvčí Aneta Řehková. Mezi stanicemi Zličín a Smíchovské nádraží a mezi Českomoravskou a Černým Mostem byl provoz zachován.

Metro ve stejném úseku a kvůli stejné události nejezdilo zhruba hodinu už v pátek odpoledne. Podle původních informací byl cizinec s poraněnou hlavou, páteří a vnitřními orgány převezen do vinohradské nemocnice.

 

Právě se děje

Další zprávy