Metro B stálo, na Florenci chtěl spáchat sebevraždu cizinec. O totéž se pokusil už v pátek

Aktualizováno 15. 3. 2017 8:06
Ve středu ráno se zhruba na hodinu zastavila linka metra B v úseku mezi Smíchovským nádražím a stanicí Českomoravská. Důvodem bylo, že cizinec ve stanici Florenc skočil do kolejiště. O totéž se na Florenci pokusil už v pátek. Muže v umělém spánku převezli záchranáři do Ústřední vojenské nemocnice.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Thinkstock

Praha - Pražské metro linky B dnes ráno mezi stanicemi Smíchovské nádraží a Českomoravská zhruba hodinu nejezdilo. Ve stanici Florenc skočil čtyřicetiletý cizinec kolem 06:00 do kolejiště, v umělém spánku byl převezen do nemocnice. O totéž se na Florenci pokusil už v pátek.

"S mozkolebečním poraněním v umělém spánku jej záchranáři předali do Ústřední vojenské nemocnice," řekl mluvčí pražské záchranné služby Dominik Horn.

Mezi stanicemi Smíchovské nádraží a Českomoravská podle webu dopravního podniku nejezdilo metro od 5:51 do 7:05. "V tuto dobu dopravní podnik prodloužil tramvajovou linku číslo 6 až na Vysočanskou," řekla jeho mluvčí Aneta Řehková. Mezi stanicemi Zličín a Smíchovské nádraží a mezi Českomoravskou a Černým Mostem byl provoz zachován.

Metro ve stejném úseku a kvůli stejné události nejezdilo zhruba hodinu už v pátek odpoledne. Podle původních informací byl cizinec s poraněnou hlavou, páteří a vnitřními orgány převezen do vinohradské nemocnice.

 

Právě se děje

před 53 minutami

Bill a Melinda Gatesovi jsou oficiálně rozvedení

Americký miliardář, filantrop a spoluzakladatel a dlouholetý šéf společnosti Microsoft Bill Gates a jeho manželka Melinda jsou oficiálně rozvedení. Dokument o konci jejich 27letého manželství v pondělí podepsal soudce v Seattlu. Jak si manželé, kteří stáli u zrodu nadace nesoucí jejich jména, rozdělili majetek, zveřejněno nebylo.

Není tak například jasné, kdo získá rodinné sídlo na břehu Washingtonova jezera na předměstí Seattlu, píše The New York Times na svých internetových stránkách. Všechny tři děti Gatesových jsou starší 18 let, takže se nyní už bývalí manželé nemuseli dohodnout na péči o ně. Žádný z nich nepožádal o změnu příjmení, ačkoliv Melinda Gatesová od oznámení rozchodu používá i svoje rodné příjmení Frenchová.

Magazín Forbes hodnotu majetku Frenchové Gatesové odhaduje na 3,2 miliardy dolarů (68,6 miliardy korun), může ale prý být ještě vyšší. Hodnota majetku Billa Gatese dosahuje 131 miliard dolarů.

Zdroj: ČTK
Další zprávy