Mimořádná zpráva

Lídři 20 tisíc lékařů napsali VZP, ať skončí s IZIP

Radek Nohl Radek Nohl
24. 10. 2011 10:50
Podle Koalice soukromých lékařů není projekt přínosný pro pacienty ani pro doktory
Foto: Repro: Aktuálně.cz

Praha - Koalice soukromých lékařů, která sdružuje na 20 tisíc doktorů, nebude dále podporovat elektronické zdravotní knížky IZIP.

Koalice to uvedla v prohlášení zveřejněném v den, kdy správní rada VZP jedná o budoucnosti projektu. Podepsáni jsou předsedové sdružení ambulantních lékařů, praktických doktorů, stomatologů a soukromých gynekologů.

"V současné podobě ho nepovažují za přínos pro pacienty ani pro lékaře," řekl za Koalici soukromých lékařů Zorjan Jojko.

Už do projektu neinvestujte, říkají doktoři

Podle soukromých lékařů je projekt spíše aktivitou privátní společnosti nežli uceleným národním programem. 

Šéf VZP Pavel Horák.
Šéf VZP Pavel Horák. | Foto: Ludvík Hradilek

"Proto koalice nedoporučuje, aby byly za IZIP v současné podobě utráceny prostředky z veřejného zdravotního pojištění, neboť stávající podobu vnímá jako nadstandardní službu, která by měla mít jiný způsob hrazení s výrazným podílem na straně pacienta," dodal Jojko za sdružení.

Na pondělní schůzce správní rady má šéf VZP Pavel Horák seznámit její členy s výsledkem schůzky, kterou měl se zástupcem švýcarské firmy vlastnící akcie IZIP.

Horák už dříve řekl, že radě navrhne, aby pojišťovna získala všechny akcie a měla nad projektem plnou kontrolu. VZP za projekt vydala za deset let bezmála dvě miliardy korun.

 

Právě se děje

před 3 minutami

Krmenčík dal třetí gól za PAOK Soluň, tentokrát v poháru

Český fotbalista Michael Krmenčík vstřelil třetí soutěžní gól za PAOK Soluň. Reprezentační útočník přispěl k domácímu vítězství 5:0 nad Larissou v úvodním osmifinále Řeckého poháru, k brance přidal ještě asistenci.

Sedmadvacetiletý Krmenčík, který v PAOK od ledna hostuje z belgických Brugg, už v deváté minutě připravil vedoucí zásah pro Christose Tzolise. Někdejší plzeňský hráč na začátku druhého poločasu zvýšil střelou zblízka na 3:0 a navázal na nedělní ligový gól proti OFI Kréta. Krmenčíkovi na tři branky v novém působišti stačilo pět zápasů.

Další zprávy