Lékařské konzilium: Zeman musí omezit kouření a alkohol

Simona Holecová
1. 8. 2013 21:40
Miloši Zemanovi přidělili dietní sestru, bude mu určovat stravování.
Prezident Miloš Zeman se ke svým frťanům hlásí. Jako cukrovkář by je ale neměl.
Prezident Miloš Zeman se ke svým frťanům hlásí. Jako cukrovkář by je ale neměl. | Foto: Vojtěch Marek

Praha - Miloši Zemanovi přidělili dietní sestru. Právě ta bude od nynějška dohlížet na prezidentovu stravu.

V Interview ČT24 to uvedl ministr zdravotnictví Martin Holcát, který je šéfem nedávno ustanoveného lékařského konzilia, jež má bdít nad zdravotním stavem hlavy státu.

Zeman trpí cukrovkou, nemoc ale podle Holcáta nijak neovlivní výkon prezidentské funkce.

"Myslím si, že prezident Zeman je ve velmi dobré zdravotní kondici. Kdyby se cukrovka zhoršovala, tak může pracovní tempo prezidenta i jeho přístup k věcem ovlivnit, ale myslím si, že tahle lehčí forma se ho nedotkne. Samozřejmě se dotkne jeho životosprávy. Budeme ho nutit omezit kouření a omezit trošku alkohol," řekl v pořadu Holcát. "Nebudeme chtít po panu prezidentovi, aby běhal, ale měl by si dopřát nějaký odpočinek a uvolnit se. (…) Jeho neurologické problémy jsou spjaté s cukrovkou."

Zatímco konzilia Havla i Klause se většinou scházela, pokud měli prezidenti nějaký zdravotní problém, setkání Zemanova týmu budou častější.

"My počítáme s tím, že experti se budou scházet spíš na pravidelných schůzkách," řekl MF Dnes prezidentův kancléř Vratislav Mynář. Práce v konziliu je čestná, bez nároku na honorář.

Členem Zemanova lékařského týmu bude i známý fyzioterapeut Pavel Kolář, který se staral i o Havla a Klause. Kolář léčí například Zemanův zanícený palec na noze, na který si prezident stěžoval krátce po svém zvolení.

 

Právě se děje

před 4 hodinami

TOP 09 povede do voleb Pekarová Adamová, schválil výbor

TOP 09 v rámci koalice Spolu s ODS a KDU-ČSL povede do sněmovních voleb předsedkyně strany Markéta Pekarová Adamová, která bude zároveň v čele společné kandidátky v Praze. Výkonný výbor dnes večer schválil kandidáty pro všechny kraje, informovala strana po skončení jednání. Debata se podle informací ČTK vedla zejména o pražské kandidátce, kde členové výboru prohodili kandidáty na třetím a čtvrtém místě.

Zdroj: ČTK
Další zprávy