Le Penová míří do Prahy, sejde se s poslanci z Úsvitu

ČTK ČTK
23. 3. 2015 16:28
Předsedkyně francouzské nacionalistické Národní fronty přijede na pozvání předsedy Občanské konzervativní strany Jiřího Janečka.
Foto: Reuters

Praha - Kontroverzní francouzská politička Marine Le Penová přijede 22. dubna do Prahy.

Předsedkyni nacionalistické Národní fronty pozvala neparlamentní Občanská konzervativní strana, kterou vede někdejší poslanec a pražský radní za ODS Jiří Janeček, napsal server Hlídací pes.

"Můžu potvrdit, že Marine Le Penová do Prahy dorazí," řekl serveru Janeček. Detaily sdělí na čtvrteční tiskové konferenci, kterou plánuje s poslancem hnutí Úsvit Radimem Fialou.

K protiimigrační a Národní frontě se hlásí i druhé křídlo hnutí, které se postavilo proti předsedovi Tomiu Okamurovi a jehož představitelé plánují založit novou politickou stranu.

"Pokud (Le Penová) přijede, rád se s ní setkám. Je to zajímavá dáma, umírněná politička, která dbá na tradice a kulturnost, je to pravděpodobná budoucí francouzská prezidentka," řekl Hlídacímu psu poslanec Úsvitu Marek Černoch.

Národní frontu označují někteří pozorovatelé za krajně pravicovou stranu. Loni zvítězila ve volbách do Evropského parlamentu.

Ve francouzských místních volbách skončila Národní fronta druhá za pravicovou koalicí v čele s konzervativním Svazem pro lidové hnutí bývalého prezidenta Nicolase Sarkozyho, ač ji průzkumy předpovídaly první místo.

 

Právě se děje

Další zprávy