Kvůli mobilu zbil 13letého kluka. Hrozí mu 5 let

ČTK ČTK
10. 2. 2009 20:55
Mimoň - V pondělí odpoledne přepadl a oloupil patnáctiletý školák z Mimoně na Českolipsku o dva roky mladšího chlapce.
Foto: Ludvík Hradilek

Násilník svou oběť udeřil do hlavy a ukradl jí mobilní telefon Nokia v hodnotě necelé tři tisíce korun. Podle policie vyvázl přepadený bez zranění.

"Loupež se stala po druhé hodině v Jiráskově ulici. Po úderu hlavou do hlavy zatlačil pachatel přepadeného hocha do postranní uličky a vyhrožoval mu rozbitím hlavy," popsala incident policejní mluvčí Ivana Baláková.

Mladistvému zločinci podle mluvčí hrozí nejvýše pět let vězení, tedy o polovinu méně než dospělému lupiči.

Případy, kdy je pachatelem loupeže mladistvý, jsou ale podle Balákové na Českolipsku výjimečné. Většinou se mladí výtržníci snaží získat od svých obětí právě mobilní telefony.

 

Právě se děje

před 16 minutami

Po požáru domu na Praze 5 skončila jedna žena v nemocnici. Hasiči několik osob evakuovali

Pětašedesátiletá žena skončila v nemocnici po odpoledním požáru bytu ve druhém patře činžovního domu v Praze 5. Nadýchala se zplodin. Z domu muselo být evakuováno několik lidí. Hasiči požár dostali rychle pod kontrolu. Rozsah škody a příčinu vzniku ohně zjišťují vyšetřovatelé. 

Hořet začalo krátce po 15:00 v Lidické ulici. "Hasiči nasadili na lokalizaci plamenů jeden vodní proud vnitřní částí budovy. Během zásahu zachránili čtyři osoby pomocí vyváděcích masek a jednoho psa. Několik osob se evakuovalo před příjezdem hasičů," uvedl mluvčí pražských hasičů Martin Kavka. Oheň dostali hasiči pod kontrolu za 17 minut, poté ještě kontrolovali skrytá ohniska termokamerou. Museli také rozebrat i část stropního podhledu bytu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy