Krkonoše zasáhly silné deště, hladina Labe se zvedla na druhý povodňový stupeň

ČTK ČTK
31. 8. 2021 19:57
Krkonoše v úterý zasáhly velmi silné deště. Na hřebenové Luční boudě od rána do 19 hodin napršelo 114 litrů vody na metr čtvereční. Přívaly vody vzedmuly hladiny Labe ve Špindlerově Mlýně a Úpy v Trutnově na první a na druhý povodňový stupeň. Před vydatnými srážkami na severu Čech předem varovali meteorologové.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Zuzana Hronová

Velmi silné srážky zaznamenala i stanice na Špindlerovce, kde v úterý spadlo 101 litrů vody na metr čtvereční. Na Medvědíně nad Špindlerovým Mlýnem napršelo 47 litrů vody na metr čtvereční a na Labské boudě 63 litrů. Ve Špindlerově Mlýně napršelo asi 20 litrů vody na metr čtvereční. Naplnila se tak výstraha meteorologů před vydatnými srážkami na severních horách Česka.

Hladina Úpy v Trutnově se nad hranici prvního povodňového stupně dostala v 16 hodin a po 19. hodině přesáhla o jeden centimetr hranici druhého stupně, která činí 110 centimetrů. Ráno byla Úpa v Trutnově asi na 30 centimetrech.

Na první povodňový stupeň se Labe ve Špindlerově Mlýně dostalo ve 13 hodin, kulminace nastala zhruba o tři hodiny později. Vodohospodáři postupně zvedli odtok z přehrady Labská ve Špindlerově Mlýně asi ze tří metrů krychlových na 34 metrů krychlových. Hladina vody v přehradě od rána stoupla asi o čtyři metry.

 

Právě se děje

Další zprávy