Kriminalisté podezírají z podvodu firmu, která od lidí vylákala 460 milionů korun

ČTK ČTK
1. 11. 2018 13:54
Vyšetřovatelé vyzývají klienty společnosti Investment and Trading Capital Limited, aby se jim přihlásili.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Shutterstock

Praha - Národní centrála proti organizovanému zločinu (NCOZ) prověřuje kvůli podezření z podvodu společnost Investment and Trading Capital Limited. Firma od lidí vybrala za účelem údajného zhodnocení peněz kolem 460 milionů korun, oznámila ve čtvrtek mluvčí NCOZ Iva Knolová. Kriminalisté vyzývají klienty společnosti, aby se jim přihlásili.

V souvislosti s prověřováním firmy provedli policisté minulý týden řadu domovních prohlídek. "Policejní orgán věc prověřuje jako podezření ze spáchání trestného činu podvodu," uvedla Knolová.

Na činnost společnosti Investment and Trading Capital Limited se sídlem na Novém Zélandu upozornila už počátkem loňského srpna Česká národní banka. Firma prostřednictvím internetové prezentace a oslovování potenciálních investorů nabízela možnost investovat do bankovních garancí.

"Nabízená investice vykazuje znaky neoprávněného shromažďování peněžních prostředků od veřejnosti, tedy činnosti, který je v České republice plně regulována," uvedla centrální banka.

Firma Investment and Trading Capital Limited podle ní potřebné povolení neměla, a nebyla tak oprávněná peníze od lidí vybírat.

 

Právě se děje

před 39 minutami

Účastníci berlínské konference se dohodli na dodržování embarga v Libyi

Účastníci konference o Libyi se v neděli dohodli na dodržování stávajícího zbrojního embarga a jeho lepší kontrole. Zavázali se také, že ukončí vojenskou podporu znesvářených stran. Na tiskové konferenci po skončení konference to uvedli generální tajemník OSN António Guterres německá kancléřka Angela Merkelová, která schůzku na nejvyšší úrovni svolala.

"Nemůžu dostatečně zdůraznit, že neexistuje žádné vojenské řešení konfliktu v Libyi, na tom se shodli všichni účastníci konference," řekl Guterres. "A dnes se také všichni účastníci této konference zavázali do tohoto ozbrojeného konfliktu nebo vnitřních záležitostí Libye nezasahovat," poznamenal.

"Můžu potvrdit, že všichni jsou zajedno, že chceme respektovat zbrojní embargo, a že bude také více kontrolováno než v minulosti," uvedla zase Merkelová, podle níž je důležité, aby závěry konference nyní potvrdila také Rada bezpečnosti OSN.

Berlínského jednání se zúčastnili mimo jiné ruský prezident Vladimir Putin, francouzský prezident Emmanuel Macron nebo americký ministr zahraničí Mike Pompeo.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Johnson mluvil s Putinem, Rusko označil za bezpečnostní hrozbu

Mezi Británií a Ruskem nedojde k normalizaci vztahů, dokud Moskva neskoncuje se svým "destabilizujícím jednáním" a dokud bude znamenat bezpečnostní hrozbu. Podle mluvčí britského premiéra to v neděli Boris Johnson řekl ruskému prezidentovi Vladimiru Putinovi na okraj summitu o Libyi v Berlíně.

"Dal mu jasně najevo, že britské stanovisko k Salisbury se nezmění," uvedla podle agentury Reuters mluvčí Downing Street. V anglickém Salisbury byli v březnu 2018 otráveni bývalý ruský dvojitý agent Sergej Skripal a jeho dcera Julija. Londýn z útoku na Skripalovy obvinil Rusko, Moskva vinu popírá.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Zeman chce ocenit policistu, který zasahoval ve Vejprtech

Prezident Miloš Zeman plánuje udělit na podzim medaili policistovi, který v neděli s nasazením života pomohl obětem požáru ve Vejprtech na Chomutovsku. O tragédii bude v pondělí jednat s premiérem Andrejem Babišem. Uvedl to v pořadu Rádia Frekvence 1 z vysílaném z Lán.

Zdroj: ČTK
Další zprávy