Kmoníček bude novým velvyslancem v USA, vystřídá Gandaloviče

Domácí Domácí
11. 12. 2015 10:39
Vláda na pondělním zasedání schválila jméno nového velvyslance v USA, bude jím Hynek Kmoníček, současný ředitel zahraničního odboru na Pražském hradě, píše deník Právo. Na Hradě ho pravděpodobně nahradí Rudolf Jindrák.
Hynek Kmoníček
Hynek Kmoníček | Foto: DVTV

Praha - Hynek Kmoníček, současný ředitel zahraničního odboru na Pražském hradě, bude novým velvyslancem v USA. Nahradí tak někdejšího ministra zemědělství a místopředsedu ODS Petra Gandaloviče. Jeho jméno schválila vláda na pondělním zasedání, píše deník Právo.

Samotný Kmoníček to zatím nekomentoval. Na post by měl nastoupit na přelomu příštího a přespříštího roku.

Před odjezdem do USA musí přivést prezidentovi Miloši Zemanovi za sebe náhradu. Podle deníku se zvažuje jako nástupce Rudolf Jindrák, exnáměstek ministra zahraničí a někdejší dlouholetý velvyslanec v Německu.

Kmoníček se během svých studií věnoval oblasti Blízkého východu. Specializoval se na islámský středověký mysticismus a saúdsko-americké vztahy. Působil dříve jako náměstek ministra zahraničí nebo velvyslanec v Austrálii.

 

Právě se děje

před 24 minutami

Pacient, kterému byl podáván Remdesivir, se uzdravuje, brzy bude odpojen od plicní ventilace

Pacient, jemuž byl podáván experimentální lék Remdesivir, je při vědomí a podle ošetřujícího lékaře ve fázi uzdravování, nyní si postupně odvyká na plicní ventilaci. "Dosud ale nevíme, zda Remdesivir byl tím zásadním, co mu pomohlo, tudíž bych se k tomu léku tolik neupínal," uvedl ošetřující lékař pacienta Martin Balík.

Zdroj: ČTK , Domácí
Další zprávy