Na cestě k Jadranu se čeká dopravní kolaps, Němcům začínají prázdniny. Neděle byla bez problémů

ČTK ČTK
23. 7. 2017 17:30
Příští víkend se očekávají problémy v dopravě. V části Německa totiž začínají prázdniny a dá se předpokládat, že část z nich pojede na jih k Jaderskému moři. V sobotu cestu do Chorvatska komplikovaly cestu nehody a řidiče se v zácpách zdrželi i několik hodin. V neděli už žádné větší koplikace nenastaly.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: iStock

Praha - Náročný víkend mají za sebou řidiči cestující z Česka a dalších států Evropy na dovolenou k Jaderskému moři. Výrazně horší byla situace v sobotu, kdy cestu do Chorvatska komplikovaly nehody i dlouhé dopravní zácpy, ve kterých se auta zdržela i několik hodin. Odpoledne se ale situace uklidnila, jen drobná zdržení byla i v neděli.

Ještě větší problémy mohou motoristé čekat o příštím víkendu, kdy začínají školní prázdniny v lidnatých spolkových zemích Německa. Uvedl to mluvčí automotoklubu ÚAMK Petr Vomáčka. 

V sobotu dopoledne se vytvořila kolona asi na dvě a půl hodiny mezi slovinským městem Ptuj a hraničním přechodem Macelj ve směru do Chorvatska. Asi půldruhé hodiny si řidiči museli počkat při cestě na poloostrov Istrii přes Koper a hraniční přechod Dragonja. Přímo v Chorvatsku vznikaly zácpy před dálničními mýtnými branami a kolabovala doprava na obchvatu Záhřebu. Pomalu popojíždějící kolona, která se táhla asi 30 kilometrů, byla v oblasti tunelu Sveti Rok na dálnici A1 ve směru na Split a Makarskou.

V Rakousku se v sobotu postávalo na několika místech dálnice A10 ve směru ze Salcburku na Villach. Z dálnice A9 byly hlášeny kolony ve směru z Lince na Štýrský Hradec. V Německu se kolony tvořily na dálnicích v okolí Mnichova a cestou do Rakouska. Silný provoz s kolonami byl v severní Itálii, zejména pak na alpské Brennerské dálnici.

Neděle byla podle mluvčího automotoklubu ÚAMK Petra Vomáčky o poznání klidnější, na hlavních tazích byla jen drobná zdržení. Jediné větší zdržení, zhruba na půl hodiny, automotoklub registroval u města Koper a hraničního přechodu Dragonja na cestě z Itálie přes Slovinsko do Chorvatska.

O příštím víkendu ÚAMK očekává ještě větší problémy v dopravě při cestě na jih. "Situace nebude vypadat dobře," řekl Vomáčka. Koncem týdne totiž začínají školní prázdniny v Bavorsku a Bádensku-Württembersku a každá z těchto německých spolkových zemí má víc než deset milionů obyvatel. "Příští víkend jedou dvě České republiky z Německa pryč, plus minus," podotkl mluvčí automotoklubu.

V sobotu se kvůli nehodám také několikrát zastavil provoz na nejvytíženější české dálnici D1. Dopoledne například ve směru na Brno po srážce čtyř osobních automobilů u Velké Bíteše, odpoledne zhruba hodinu stála doprava směrem na Prahu kvůli několika nehodám poblíž obce Ostředek na Benešovsku. Cestu po D1 dlouhodobě zpomaluje oprava dálnice, kvůli které je několik úseků mezi Prahou a Brnem vedeno zúženými pruhy.

 

Právě se děje

před 7 hodinami

Čtyři Ázerbájdžánci zahynuli při výbuchu miny

Čtyři ázerbájdžánští civilisté přišli o život poté, co pod jejich automobilem explodovala protitanková mina v oblasti, kterou nedávno dobyla ázerbájdžánská vojska během šestitýdenní války s Arménií. Boje, které propukly 27. září, ukončila dohoda, dosažená v noci na 10. listopadu. O úmrtí civilistů informovala generální prokuratura v Baku, podle které pátý cestující ve voze vyvázl se zraněním. Výbuch zdůraznil nebezpečí, jakým Ázerbájdžánci čelí na tomto území. Minu nastražili arménští vojáci při svém odchodu z tohoto okresu, který spolu s dalšími šesti ázerbájdžánskými okresy po čtvrt století ovládali Arméni spolu s celým Náhorním Karabachem. 

Zdroj: ČTK
před 8 hodinami

Izraelci opět protestovali proti premiérovi

V izraelských městech se znovu konaly protesty proti premiérovi Benjaminu Netanjahuovi, který čelí u soudu obžalobě z korupce. Izraelci proti němu protestují už 23 víkendů, dnes stejně jako v minulých případech jich několik tisíc přišlo před premiérovu rezidenci v Jeruzalémě. Další protesty se konaly v Tel Avivu, Caesareji, Holonu a v dalších městech. Cílem protestujících je přinutit Netanjahua k rezignaci. Kromě tří kauz, ve kterých už je souzen, chtějí demonstranti rozšířit jeho stíhání i o případ nákupu armádních ponorek. V této kauze byl Netanjahu vyslýchán, ale není obviněn. 

Zdroj: ČTK
Další zprávy