Krizový víkend. Cesta do Chorvatska byla zablokovaná, řidiči se v kolonách zdrželi až několik hodin

ČTK ČTK
Aktualizováno 22. 7. 2017 17:26
Cestu k moři do Chorvatska blokovaly v sobotu dopravní nehody a zácpy. Řidiči se v kolonách zdrželi až několik hodin. Zácpa asi na dvě hodiny se vytvořila například mezi slovinským městem Ptuj a hraničním přechodem Macelj ve směru do Chorvatska. Odpoledne se ale situace výrazně zlepšila, kolony se tvořily již jen v okolí Záhřebu ve směru do Slovinska a ČR. Dopravní komplikace ale nadále hrozí například v severní Itálii.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: ČTK

Split/Praha - Jízdu do Chorvatska v sobotu řidičům komplikovaly dlouhé dopravní zácpy a nehody.

Jak varoval český poskytovatel asistenčních služeb ÚAMK, motoristé se na mnoha místech zdrželi i několik hodin.

Odpoledne se ale situace uklidnila, kolony se podle ÚAMK tvořily již jen v okolí Záhřebu ve směru do Slovinska a ČR.

Kolona asi na dvě a půl hodiny se dopoledne vytvořila například mezi slovinským městem Ptuj a hraničním přechodem Macelj ve směru do Chorvatska.

Asi půldruhé hodiny si řidiči museli počkat taky při cestě na poloostrov Istrii, pokud mířili ze Slovinska a Itálie přes Koper a hraniční přechod Dragonja. Stejnou dobu se u tohoto přechodu zdrží i v opačném směru. V odpoledních hodinách se čekací doba podle ÚAMK snížila na hodinu.

V samotném Chorvatsku byla situace ještě horší. Zácpy se tvořily na několika místech před dálničními mýtnými branami. Zkolabovala taky doprava na obchvatu Záhřebu. Kolem 14:30 SELČ se kolony tvořily již jen u mýtné brány Záhřeb-Lučko ve směru do Slovinska a dál do Česka.

Kolony přetrvávají v Bavorsku i severní Itálii

Pomalu popojíždějící kolona, která se táhla asi 30 kilometrů, se vytvořila v oblasti tunelu Sveti Rok na dálnici A1 ve směru na Split a Makarskou. V opačném směru byla v této oblasti asi 16kilometrová zácpa.

Dopravní kolaps hlásil také chorvatský ostrov Krk na vjezdu i výjezdu z něj a z některých měst na pobřežní silnici.

V Rakousku se postávalo na několika místech dálnice A10 ve směru ze Salcburku na Villach. Z dálnice A9 byly hlášeny kolony ve směru z Lince na Štýrský Hradec u Micheldorfu a Selzthalu. Průjezd Vídní jen ve směru do Česka blokuje dál dopravní omezení u Práterského mostu.

Nadále musejí s dopravními komplikacemi počítat motoristé při cestě po Bavorsku. Zácpy se od rána tvořily na dálnicích v okolí Mnichova a cestou do Rakouska. Silný provoz s kolonami je nadále i v severní Itálii, zejména pak na alpské Brennerské dálnici.

 

Právě se děje

před 32 minutami

V Barmě při teroristických útocích zemřelo 63 lidí, uvedl mluvčí junty

V Barmě při několika teroristických útocích opozice v poslední době zemřelo 63 lidí, uvedl mluvčí barmské vojenské junty Zo Min Tchun. Armáda se chopila moci 1. února a bývalou vůdkyni Do Aun Schan Su Ťij vězní. Po celé zemi se již několik měsíců proti juntě konají protesty, při kterých zemřely stovky lidí, v poslední době přibyly také sabotáže, uvádí agentura Reuters.

"Teroristé dávají bomby na veřejná místa a lidé jsou zranění," prohlásil mluvčí Zo Min Tchun, který během tiskové konference apeloval na veřejnost, aby juntě předala informace o útočnících. Ve městě Mindat v Čjinském státě, kde ve středu a ve čtvrtek asi 150 lidí vyzbrojených po domácku vyrobenými zbraněmi zaútočilo na policejní stanici a banku, junta vyhlásila stanné právo. Vláda označila vzbouřence za "ozbrojené teroristy".

Zdroj: ČTK
před 44 minutami

Vzedmutá Vltava zastavila provoz všech pražských přívozů

V Praze je do odvolání přerušen provoz všech sedmi vltavských přívozů. Důvodem je zvýšená hladina řeky po předchozích deštích. V pražské Chuchli dnes ráno Vltava dosahovala prvního, tedy nejnižšího stupně povodňové aktivity. Vyplývá to z údajů na webu Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) a společnosti Ropid, která organizuje dopravu v hlavním městě a středních Čechách. V pátek vydané varování meteorologů před zvýšenou hladinou řek v jižních Čechách a částech Plzeňského a Středočeského kraje platí do dnešního poledne.

Kvůli vysoké vodě byl provoz pražských přívozů omezen už v pátek. Nejezdily tři z nich. Kvůli varování meteorologů před zvýšenou hladinou řek nechal pražský magistrát na Kampě preventivně uzavřít protipovodňová vrata na Čertovce a v pátek večer také vltavské náplavky.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Při izraelském náletu na Gazu zemřelo sedm lidí, Palestinci si připomenou nakbu

Nejméně sedm lidí zemřelo ve městě Gaza při nočním izraelském leteckém útoku proti radikálnímu palestinskému hnutí Hamás. Podle agentury AP šlo o úder s největším počtem obětí od začátku nynější izraelské operace proti Hamásu v Pásmu Gazy. Násilnosti, které původně vypukly v Jeruzalémě, se v posledních dnech rozlily do smíšených židovsko-arabských měst v Izraeli.

Protesty, které přerostly v násilné střety, v pátek zachvátily i okupovaný Západní břeh Jordánu, kde izraelské jednotky zastřelily jedenáct Palestinců.

Další protiizraelské protesty se dnes očekávají v souvislosti s výročím takzvané nakby (katastrofy). Tou je pro Palestince vznik samostatného státu Izrael v roce 1948. V důsledku této události ze svých domovů odešly nebo z nich byly vyhnány statisíce Palestinců.

Zdroj: ČTK
Další zprávy