Pátrání po Puškinovi zastaveno. Jelen shodil ukradenou kulovnici spolu s parožím

ČTK Domácí ČTK, Domácí
29. 3. 2021 14:48
Jihočeská policie odvolala pátrání po jelenovi, který sebral jednomu z myslivců kulovnici a odnesl si ji na parozích. Policisté po zvířeti, které dostalo jméno Puškin, intenzivně pátrali od loňského listopadu, nalézt se jim ho však nepodařilo. Zbraň se nyní našla nedaleko Boletic na Českokrumlovsku společně se shozeným parožím.
Kulovnice, kterou si jelen odnesl na parozích
Kulovnice, kterou si jelen odnesl na parozích | Foto: Policie ČR

Zbraň, kterou jeho kolegovi odnesl loni na podzim při honu jelen, nalezl myslivec v lese na Českokrumlovsku, ležela ve sněhu u Boletic. Policisté o tom informovali na svém webu. Jelen loni v listopadu vyrazil proti myslivcovi a omylem mu parohy sebral z ramene zavěšenou kulovnici. Událost se stala u Horní Plané na Českokrumlovsku.

Kuriózní kauza okamžitě vzbudila ohlasy uživatelů na sociálních sítích a jelena okamžitě proslavila pod jménem Puškin. Samotní policisté na sociálních sítích sdíleli odlehčenou formou průběh pátrání s hashtagy #kdejepuskin a #hledasejelen.

"Odvoláváme pátrání po jelenovi. Kulovnice se našla ve sněhu u Boletic, kde ji Puškin nejspíš shodil i s parožím. Okolí Horní Plané si může oddychnout, ozbrojený jelen je minulostí," uvedli v pondělí policisté na svém webu a na Twitteru.

"Kulovnice má kovové díly zkorodované a dřevěná pažba je značně zpuchřelá. Zbraň je také viditelně ošoupaná, pravděpodobně od snah jelena se zavěšeného závaží na paroží zbavit. Jak dlouho se jelen s kulovnicí toulal lesem, zůstane asi navždy záhadou. Zbraň byla bez zásobníku, přesně v takovém stavu, jak myslivec popsal," uvedl jihočeský policejní mluvčí Jiří Matzner.

Policisté předali kulovnici před navrácením majiteli k posouzení na odborné balistické pracoviště. "Nepředpokládáme však, že by se s ní jelen dopustil nějakého zločinu. Snad jen stačil vystrašit turisty či lyžaře," dodal Matzner.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 45 minutami

Rath v létě podal ústavní stížnost, soud o ní rozhodne spolu s podnětem Mladého

Bývalý středočeský hejtman za ČSSD David Rath podal v létě ústavní stížnost proti verdiktu v první větvi korupční kauzy. Ústavní soud ji bude řešit společně s podnětem dalšího aktéra téže kauzy, manažera Tomáše Mladého. Konečné rozhodnutí o stížnostech zatím nepadlo, uvedla mluvčí soudu Miroslava Číhalíková Sedláčková.

Soudcem zpravodajem, který připraví rozhodnutí, bude Vladimír Sládeček. Důvodem pro spojené řízení je věcná souvislost obou podnětů. "Stěžovatelé brojí proti totožným rozhodnutím obecných soudů, která byla vydána v řízení, jehož byli oba účastníky. Na základě tohoto zjištění, z důvodu hospodárnosti a efektivity, Ústavní soud spojil ve výroku uvedené věci ke společnému řízení," stojí v usnesení.

Rozsudek v první větvi korupční kauzy kolem Ratha letos potvrdil Nejvyšší soud, když odmítl všechna dovolání. Odsouzení včetně Ratha v nich vznesli desítky různých námitek, avšak neuspěli. "Trestná činnost spáchaná obviněnými byla činností sofistikovanou, kdy se navenek průběh obou veřejných zakázek jevil jako souladný se zákonem o veřejných zakázkách," rozhodl Nejvyšší soud.

Zdroj: ČTK
Další zprávy