Pátrání po Puškinovi zastaveno. Jelen shodil ukradenou kulovnici spolu s parožím

ČTK Domácí ČTK, Domácí
29. 3. 2021 14:48
Jihočeská policie odvolala pátrání po jelenovi, který sebral jednomu z myslivců kulovnici a odnesl si ji na parozích. Policisté po zvířeti, které dostalo jméno Puškin, intenzivně pátrali od loňského listopadu, nalézt se jim ho však nepodařilo. Zbraň se nyní našla nedaleko Boletic na Českokrumlovsku společně se shozeným parožím.
Kulovnice, kterou si jelen odnesl na parozích
Kulovnice, kterou si jelen odnesl na parozích | Foto: Policie ČR

Zbraň, kterou jeho kolegovi odnesl loni na podzim při honu jelen, nalezl myslivec v lese na Českokrumlovsku, ležela ve sněhu u Boletic. Policisté o tom informovali na svém webu. Jelen loni v listopadu vyrazil proti myslivcovi a omylem mu parohy sebral z ramene zavěšenou kulovnici. Událost se stala u Horní Plané na Českokrumlovsku.

Kuriózní kauza okamžitě vzbudila ohlasy uživatelů na sociálních sítích a jelena okamžitě proslavila pod jménem Puškin. Samotní policisté na sociálních sítích sdíleli odlehčenou formou průběh pátrání s hashtagy #kdejepuskin a #hledasejelen.

"Odvoláváme pátrání po jelenovi. Kulovnice se našla ve sněhu u Boletic, kde ji Puškin nejspíš shodil i s parožím. Okolí Horní Plané si může oddychnout, ozbrojený jelen je minulostí," uvedli v pondělí policisté na svém webu a na Twitteru.

"Kulovnice má kovové díly zkorodované a dřevěná pažba je značně zpuchřelá. Zbraň je také viditelně ošoupaná, pravděpodobně od snah jelena se zavěšeného závaží na paroží zbavit. Jak dlouho se jelen s kulovnicí toulal lesem, zůstane asi navždy záhadou. Zbraň byla bez zásobníku, přesně v takovém stavu, jak myslivec popsal," uvedl jihočeský policejní mluvčí Jiří Matzner.

Policisté předali kulovnici před navrácením majiteli k posouzení na odborné balistické pracoviště. "Nepředpokládáme však, že by se s ní jelen dopustil nějakého zločinu. Snad jen stačil vystrašit turisty či lyžaře," dodal Matzner.

 

Právě se děje

před 9 minutami

Rusko bude mít brzy u hranic s Ukrajinou přes 120 tisíc vojáků, tvrdí ministr

Rusko bude mít brzy u hranic s Ukrajinou více než 120 tisíc vojáků, řekl ukrajinský ministr zahraničí Dmytro Kuleba. Podle šéfa ukrajinské diplomacie jsou v současné vypjaté situaci zapotřebí nové sankce proti konkrétním sektorům ruského hospodářství. V pondělí na jednání se svými protějšky z Evropské unie prý nicméně ukrajinský ministr necítil, že by evropské země měly v tuto chvíli "chuť" uvalit na Rusko další ekonomické postihy.

"Ruští vojáci stále přiházejí do blízkosti našich hranic," prohlásil v úterý Kuleba na tiskové konferenci. "Během týdne čekáme, že celkové síly dosáhnou přes 120 tisíc vojáků," dodal s tím, že to neznamená, že se na tomto počtu navyšování ruských sil v oblasti zastaví. Kyjev podle Kuleby nechce válku ani další stupňování napětí, nelze však říci, jaké další kroky podnikne Moskva.

Zdroj: ČTK
Další zprávy