Jeden člověk zemřel a šest dalších se zranilo při srážce autobusu s osobním vozem u Prahy

ČTK ČTK
Aktualizováno 30. 8. 2017 16:42
Jeden člověk zemřel a šest dalších se ve středu zranilo při srážce linkového autobusu a osobního auta mezi Drahelčicemi a Úhonicemi u Prahy. Mrtvým je člověk z osobního auta, ze šesti zraněných z autobusu utrpěli dva lidé středně těžká poranění. Řekly to mluvčí záchranné služby Petra Effenbergerová a hasičů Vladimíra Kereková. Autobusem jelo 15 lidí. Dopravce na místo přistavil náhradní autobus, který nezraněné cestující odvezl. Podle Kerekové nešly autobusu po nehodě otevřít dveře, jednoho člověka museli hasiči z osobního auta vyprošťovat. Silnice z Rudné na Unhošť byla zhruba šest hodin uzavřena, provoz se podařilo obnovit kolem 15:00.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Aktuálně.cz
 

Právě se děje

před 2 minutami

Český řidič kamionu zemřel na německé dálnici, když narazil do kolony aut

Při nehodě na dálnici v německém Sasku-Anhaltsku zahynul český řidič kamionu, který zřejmě kvůli nepozornosti naboural do kolony stojících vozidel. Informoval o tom deník Leipziger Volkszeitung. Neštěstí se stalo v pondělí odpoledne na dálničním úseku mezi Halle a Lipskem poblíž města Merseburg. Čtyřiatřicetiletý řidič zůstal po nárazu do stojícího kamionu zaklíněný v kabině a na místě podlehl svým zraněním. Podle policie zatím není zřejmé, zda řidiče přemohla únava nebo nehodu způsobila chvilková nepozornost.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 1 hodinou

Nemocnici Královské Vinohrady nově povede dermatolog Arenberger

Novým ředitelem Fakultní nemocnice Královské Vinohrady v Praze byl jmenován dermatolog Petr Arenberger, uvedla Česká televize. Do funkce Arenbergera jmenoval ministr zdravotnictví Adam Vojtěch na základě tendru, kterého se účastnilo celkem osm lidí. Arenberger je nyní ve vinohradské nemocnici přednostou dermatovenerologické kliniky. Dosavadní ředitel Robert Grill odejde z funkce ke konci září na vlastní žádost kvůli blížícímu se důchodovému věku.

Zdroj: ČTK
Další zprávy