Jeden člověk zemřel a šest dalších se zranilo při srážce autobusu s osobním vozem u Prahy

ČTK ČTK
Aktualizováno 30. 8. 2017 16:42
Jeden člověk zemřel a šest dalších se ve středu zranilo při srážce linkového autobusu a osobního auta mezi Drahelčicemi a Úhonicemi u Prahy. Mrtvým je člověk z osobního auta, ze šesti zraněných z autobusu utrpěli dva lidé středně těžká poranění. Řekly to mluvčí záchranné služby Petra Effenbergerová a hasičů Vladimíra Kereková. Autobusem jelo 15 lidí. Dopravce na místo přistavil náhradní autobus, který nezraněné cestující odvezl. Podle Kerekové nešly autobusu po nehodě otevřít dveře, jednoho člověka museli hasiči z osobního auta vyprošťovat. Silnice z Rudné na Unhošť byla zhruba šest hodin uzavřena, provoz se podařilo obnovit kolem 15:00.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Aktuálně.cz
 

Právě se děje

Aktualizováno před 2 minutami

Merkelová a Biden vyzvali Rusko, aby stáhlo vojáky od ukrajinských hranic

Německá kancléřka Angela Merkelová a americký prezident Joe Biden ve středu vyzvali Rusko, aby stáhlo své vojáky od ukrajinských hranic a snížilo tak napětí v regionu. Uvedl to mluvčí německé vlády. Americký ministr obrany Lloyd Austin uvedl, že Spojené státy chtějí nadále Ukrajině poskytovat materiální pomoc, píše agentura Reuters.

Vyhrocenou situaci mezi Ruskem a Ukrajinou ve středu Biden a Merkelová probrali při telefonickém hovoru. "Kancléřka a prezident se shodli, že by Rusko mělo snížit počty armádních sil, aby situaci uklidnilo," uvedl mluvčí německého kabinetu Steffen Seibert.

Rusko na východě Ukrajiny v oblastech ovládaných proruskými separatisty a na Krymu v poslední době shromáždilo velké armádní síly. Kyjev varuje, že soustřeďování ruských vojsk u hranic s Ukrajinou znamená riziko ruské ozbrojené agrese, Moskva se však brání, že jen chrání svou bezpečnost. Při obnovených bojích zemřelo podle ukrajinské strany několik vojáků.

Austin, který je společně se šéfem americké diplomacie Antonym Blinkenem v Bruselu, dnes na tiskové konferenci prohlásil, že Washington je připraven Ukrajině pomoci se bránit.

Zdroj: ČTK
Další zprávy