Průzkumy výuky na dálku: Rodiny se obávají vyčerpání i ztráty motivace

Zuzana Hronová Zuzana Hronová
17. 4. 2020 19:04
V posledních dnech vzniklo hned několik průzkumů současné výuky na dálku. Česká školní inspekce kontaktovala většinu škol a ptala se ředitelů, Univerzita Karlova, Masarykova univerzita a Akademie věd se zase dotazovaly rodičů, stejně tak sociolog Daniel Prokop a jeho tým. Společnost Kalibro se ptala rodičů i učitelů. Aktuálně.cz shrnuje nejzajímavější zjištění z průzkumů.
Foto: Shutterstock.com

Kolik dětí komunikuje s učiteli online?

Česká školní inspekce provedla šetření na 2372 úplných základních školách, na 1405 základních školách pouze s prvním stupněm a na 1084 středních školách.

Že s učiteli komunikují všichni nebo skoro všichni žáci on-line, uvedlo 81 procent prvních stupňů základních škol, 72 procent druhých stupňů a 79 procent středních škol.

Učitelská platforma považuje za alarmující skutečnost, že "přibližně v tisícovce škol třetina žáků s učiteli nekomunikuje on-line a zhruba ve sto školách není do on-line distančního vzdělávání vůbec zapojena více než polovina žáků". Na tuto skutečnost poukazují i organizace věnující se doučování dětí ze sociálně slabších rodin.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Prototyp nové rakety SpaceX explodoval na testovací rampě, nehoda nesouvisí se sobotním startem

Prototyp nové rakety Starship společnosti SpaceX dnes explodoval na testovací rampě v americkém státě Texas. Nehoda podle agentury Reuters nesouvisí s chystaným sobotním startem lodě Crew Dragon stejné firmy k Mezinárodní vesmírné stanici (ISS). Informace o případných zraněných zatím nejsou hlášeny.

V sobotu má raketa Falcon 9, která rovněž patří SpaceX, vynést do vesmíru na druhý pokus z floridského Mysu Canaveral loď Crew Dragon s dvojčlennou posádkou.

Zdroj: ČTK
Další zprávy