Co zbouráme kvůli uhlí?

Co zbouráme kvůli uhlí?
Barokní kostel v Horním Jiřetíně je sice starší, ale budovy ministerstva je také škoda. Nedá se však nic dělat, energii si prostě z prstu nevycucáme...
Bez ohledu na zájmy státních úředníků byl vymezen dobývací prostor. Ministerstvo by se mohlo stěhovat do vytěženého lomu Československé armády pod nádherným barokním zámkem Jezeří.
Dnes - 26. listopadu -  přijela těžká bourací technika před budovu určenou k likvidaci.
Zkušený jeřábník dorazil až z Teplic. Pražan by se k takové lumpárně nepropůjčil, nechal by si tučně zaplatit.
Foto: Ludvík Hradilek
Ludvík Hradilek Ludvík Hradilek
26. 11. 2009 13:54

Praha - Již 19. listopadu oznámili experti Greenpeace, že pod ministerstvem průmyslu a obchodu v centru Prahy objevili uhlí.

Dnes přistoupili k demolici objektu. Těžba začne v nejbližších dnech. Energii prostě potřebujeme, třeba jen na to, abychom ji mohli vyvážet...

 

Právě se děje

před 52 minutami

Americká sonda úspěšně přistála na planetce Bennu

Sonda OSIRIS-REx amerického Národního úřadu pro letectví a vesmír (NASA) úspěšně přistála na planetce Bennu, kde se pokusila odebrat vzorky horniny. Zda byl odběr úspěšný, se uvidí až v následujících dnech, uvedla dnes agentura AP.

"Nemůžu uvěřit, že jsme to doopravdy dokázali," řekl po přistání sondy jeden ze členů týmu NASA, profesor Dante Lauretta z Arizonské univerzity. "Sonda udělala všechno, co měla."

Poté, co OSIRIS-REx poslala na Zemi potvrzení o kontaktu s asteroidem vzdáleném více než 322 milionů kilometrů, propuklo v sále nadšení. Může však trvat až týden, než bude jasné, zda a případně kolik horniny se podařilo sondě odebrat a jestli bude potřeba další pokus.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Trump předčasně ukončil rozhovor, moderátorce slíbil odvetu

Kvůli nespokojenosti s moderátorkou ukončil americký prezident Donald Trump v úterý večer (místního času) předčasně rozhovor v televizi CBS. Následně pohrozil jeho předčasným zveřejněním a novinářce oblíbeného pořadu slíbil odvetu.

Trump dva týdny před prezidentskými volbami na twitteru kritizoval rozhovor s moderátorkou Lesley Stahlovou jako "podvod" a "předpojatost". Interview má CBS odvysílat tuto neděli v rámci předvolebního speciálu pořadu "60 Minutes" (60 Minut) o republikánu Trumpovi a jeho demokratickém vyzyvateli Joe Bidenovi.

Podle zdroje deníku byla důvodem ukončení rozhovoru Trumpova spokojenost s otázkami moderátorky.

Zdroj: ČTK
Další zprávy