Foto: Vyběhla zpoza novinářů, dostala se až k prezidentovi. Tak aktivistka narušila Zemanovu volbu

Foto: Vyběhla zpoza novinářů, dostala se až k prezidentovi. Tak aktivistka narušila Zemanovu volbu
Před třetí hodinou ještě proudí do volební místnosti běžní lidé, prostor se ale rychle začíná plnit novináři a fotografy. Ti čekají na rutinní záběry prezidenta, jak odevzdává hlas sám sobě.
Prezident dorazil. Všichni musí čekat v místnosti, nikdo nesmí být na chodbě, aby Miloše Zemana neviděl přicházet.
Prezident se sotva stihne pozdravit s volební komisí, když se z hloučků novinářů vyřítí polonahá ukrajinská aktivistka ze skupiny Femen. Křičí, že je "Zeman - Putinova dě*ka", a stejná slova má napsaná na hrudi. Vladimír Kruliš, zástupce ředitele odboru hradního protokolu, se jen usmívá.
Ihned ho ale zachytává další člen ochranky.
Foto: Jakub Plíhal
Jakub Plíhal Jakub Plíhal
12. 1. 2018 16:21
Prezident Miloš Zeman v pátek odpoledne dorazil hlasovat do základní školy na pražských Lužinách. Před kontrolou občanek se z hloučku novinářů vyřítila polonahá žena, skočila před prezidenta a křičela "Zeman je Putinova děv*a". Vzápětí ji ochranka srazila na zem a vyvedla. Zároveň odvedla z místa i viditelně otřeseného prezidenta. Po pěti minutách se Zeman do volební místnosti vrátil a s úsměvem odvolil.
 

Právě se děje

před 54 minutami

Na Aljašce udeřilo zemětřesení, úřady varují před vlnou tsunami

Americké úřady vydaly varování před ničivou vlnou tsunami poté, co Aleutské ostrovy ležící u Aljašky postihlo silné zemětřesení, dosahující podle americké geologické služby síly 7,5 stupně. Oznámily to dnes tiskové agentury.

Výstraha amerického střediska pro varování před tsunami se týká měst Sand Point a Cold Bay na Aleutách a města Kodiak na stejnojmenném ostrově, poznamenala agentura Reuters s tím, že tato města leží v řídce osídlené oblasti.

Epicentrum zemětřesení se nalézalo 94 kilometrů jihovýchodně od Sand Point. Otřesy vycházely z hloubky 41 kilometrů.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Egypťan Bahader je v téměř 75 letech fotbalovým rekordmanem

Egypťan Ezzeldin Bahader byl krátce před 75. narozeninami zapsán do Guinnessovy knihy rekordů jako nejstarší profesionální fotbalista na světě. Podle agentury Reuters získal tento primát po sobotním zápase v egyptské třetí lize, v níž podruhé nastoupil za tým 6th October a znovu odehrál celých 90 minut.

První duel zvládl Bahader v březnu, kdy dokonce skóroval z penalty, a pak na potřebný další start čekal déle, než myslel, protože sportovní svět zastavila pandemie koronaviru. O rekord dědeček šesti vnoučat nyní připravil Izraelce Isaaka Hayika. Ten ještě loni hrál ve věku 73 let, a to jako brankář. Hadaderovi bude pětasedmdesát let 3. listopadu.

Zdroj: ČTK
před 4 hodinami

Spojené arabské emiráty ratifikovaly dohody o normalizaci vztahů s Izraelem

Kabinet Spojených arabských emirátů dnes ratifikoval dohodu o navázání plnohodnotných diplomatických vztahů s Izraelem, kterou zástupci obou zemí podepsali ve Washingtonu v září. Informovala o tom agentura Reuters. Izraelská vláda a parlament dohodu se SAE ratifikovaly minulý týden.

Zdroj: ČTK
Další zprávy