Foto: Výbuchy, střelba, Dukovany jsou pod útokem. Armáda s policií cvičily obranu jaderné elektrárny

Armáda s policií a bezpečnostními silami firmy ČEZ cvičily obranu jaderného kolosu před možným ozbrojeným útokem.
Jaderná elektrárna Dukovany byla během uplynulých pěti dní pod výjimečnou ochranou. Probíhalo zde cvičení Safeguard.
Vojáci v součinnosti s policií a bezpečnostními složkami jaderné elektrárny trénovali možnou obranu Dukovan před ozbrojenými útočníky.
Na příjezdové cestě k zadnímu vchodu proto stály zátarasy s vojáky.
Vše reálně simulovalo ochranu elektrárny při výjimečném stavu, pokud by ho vláda musela vyhlásit.
Foto: Jakub Plíhal
Jakub Plíhal Jakub Plíhal
22. 9. 2016 18:28
Armáda, policie a bezpečnostní složky dukovanské jaderné elektrárny cvičily obranu jaderného kolosu před teroristickými útoky. Jak dynamická ukázka boje o elektrárnu vypadala? Podívejte se v naší galerii.
 

Právě se děje

před 5 minutami

Irving dovedl basketbalisty Brooklynu k výhře nad New Orleans

Basketbalisté Brooklynu zvítězili na hřišti New Orleans Pelicans 134:129. Oslabené Nets v koncovce podržel Kyrie Irving osmi body v poslední minutě. Brooklyn je tak o jedinou prohru druhý ve Východní konferenci NBA za Philadelphií. Zazářil také Paul George, který zařídil Los Angeles Clippers výhru 113:112 nad Portlandem, přičemž sám v poslední minutě smazal pětibodovou ztrátu.

Výsledky NBA:

Atlanta - Orlando 112:96, New Orleans - Brooklyn 129:134, New York - Charlotte 109:97, Portland - LA Clippers 112:113, Sacramento - Minnesota 120:134.

před 12 minutami

Policie v Ohiu postřelila mladou černošku, ta zemřela

Policie ve městě Columbus v americkém státě Ohio v úterý postřelila mladou černošku, dívka na následky zranění zemřela. Strážníci podle úřadů i rodiny zemřelé na místo přijeli poté, co obdrželi hlášení o násilném incidentu. Informovala o tom agentura Reuters.

Střelba se odehrála krátce předtím, než soudce v Minneapolisu oznámil, že porota shledala bývalého policistu Dereka Chauvina vinným z vraždy a zabití černocha George Floyda. Ten zemřel poté, co mu Chuavin loni v květnu při zatýkání klečel na krku.

Policie v Ohiu zveřejnila záběry z kamer na uniformách policistů několik hodin po úterní střelbě. Policejní ředitel Michael Woods uvedl, že strážníci na místo přijeli poté, co obdrželi hlášení, že se v jihovýchodní části města schyluje k útoku nožem. Podle videozáznamu policie dorazila k domu, před nímž stála skupina lidí. Mladá žena, která měla patrně v ruce nůž, se rozeběhla k další ženě. Policisté pak začali na útočnici střílet a ta se skácela k zemi. Nedaleko jejího těla podle videozáznamu patrně ležel kuchyňský nůž.

Zdroj: ČTK
Další zprávy