Obrazem: S Táňou Fischerovou se loučila plná síň, přišli přátelé, politici i umělci

Zaplněná obřadní síň strašnického krematoria v Praze se dnes rozloučila s Táňou Fischerovou, která zemřela 25. prosince ve věku 72 let.
Ve věku 72 let zemřela 25. prosince herečka a aktivistka Táňa Fischerová.
Nechyběla ani herečka a bývalá první dáma Dagmar Havlová.
...či zpěvák a spisovatel Jan Vodňanský. Jeho píseň Pověz, miláčku z představení S úsměvem idiota, kterou nazpíval právě s Fischerovou, zazněla na konci obřadu.
Celkem se ve Strašnicích s Táňou Fischerovou loučilo odhadem přes dvě stě lidí.
Foto: Jakub Plíhal
Jakub Plíhal Jakub Plíhal
8. 1. 2020 14:17
Zaplněná velká obřadní síň strašnického krematoria v Praze se dnes potleskem rozloučila s Táňou Fischerovou, která zemřela loni 25. prosince ve věku 72 let. Čest její památce přišla vzdát řada známých osobností z politiky i kulturního života.
 

Právě se děje

před 54 minutami

Kapela Green Day nebo raper Stormzy kvůli koronaviru ruší asijské turné

Americká rocková kapela Green Day, která 19. června vystoupí na královéhradeckém festivalu Rock for People, v pátek zrušila asijské turné kvůli obavám z šíření koronaviru a omezení cestování i hromadných akcí. V Singapuru, Bangkoku, Tchaj-peji, Hongkongu, Soulu nebo Tokiu měla sestava vystoupit začátkem března předtím, než v květnu přejede do Evropy. "Víme, že je to otrava, a na vás všechny se těšíme. Lístky ale nevyhazujte, brzy oznámíme nová data koncertů," slibují Green Day. Kvůli koronaviru už koncerty v Asii odřekli také celosvětově úspěšný korejský boyband BTS, americký R&B zpěvák Khalid nebo britský raper Stormzy. Ten příští středu 4. března vystoupí v pražské Malé sportovní hale.

Zdroj: Reuters
před 2 hodinami

Trump nominoval do čela amerických rozvědek opět Johna Ratcliffea

Americký prezident Donald Trump nominoval do funkce šéfa amerických tajných služeb (DNI) znovu republikánského kongresmana Johna Ratcliffea, kritizovaného pro nedostatek zkušeností. Šéf Bílého domu svou volbu oznámil v noci na sobotu na twitteru.

Trump nominoval Ratcliffea do čela amerického civilního a vojenského špionážního aparátu již koncem července. Počátkem srpna však nominaci stáhl poté, co americká média a politici kritizovali Ratcliffeovy malé zkušenosti v oblasti tajných služeb.

Další zprávy