Foto: Radní letí z oken a ubíjí je dav. Praha si připomněla 600 let od defenestrace

Je to přesně 600 let, kdy rozzuřený dav vyhodil z oken radní Prahy a v podstatě tím započal husitské války.
Karlovo náměstí se na den proměnilo ve středověké tržiště se současným nádechem.
Lidé si zde mohli například prohlédnout, jak se vyráběly středověké mince nebo si zkusit střelbu z luku či rýžování zlata.
Případně si pořídit košíky či jiné proutěné, dřevěné či kovové předměty.
Potrava duchovní (Jan Želivský) i světská (langoš) zde byla.
Foto: Jakub Plíhal
Jakub Plíhal Jakub Plíhal
Aktualizováno 31. 7. 2019 12:28
Vedení Prahy 2 si připomnělo 600 let od okamžiku, kdy ozbrojenci vyhodili z oken radnice katolické radní, které pak následně ubil husitský dav. Tedy První pražskou defenestraci, kterou započaly husitské války. Karlovo náměstí se pro připomenutí této události na den obléklo do středověkého hávu a večer natěšený dav shlédl rekonstrukci této historické násilné scény.
 

Právě se děje

před 2 hodinami

Auto jedoucí v protisměru způsobilo na D7 nehodu, jeden mrtvý

Dálnici D7 uzavřela na 12. kilometru ve směru na Slaný hromadná nehoda šesti aut. Nehodu zavinilo auto jedoucí v protisměru, řidič tohoto vozu při nehodě zemřel. Informace o případných dalších zraněných zatím nejsou k dispozici, řekla ČTK policejní mluvčí Michaela Richterová.

Policie obdržela podle Richterové před 21:15 na tísňovou linku nejdříve oznámení, že na dálnici jede auto v protisměru. "Minutu na to došlo k dopravní nehodě šesti vozidel. Řidič, co jel v protisměru, na místě zemřel," řekla Richterová.

Dálnice je v místě uzavřena, policie dopravu odklání na devátém kilometru na Bouchalku, zpět se mohou řidiči vracet na 18. kilometru u Knovíze.

Další zprávy