Foto: Radní letí z oken a ubíjí je dav. Praha si připomněla 600 let od defenestrace

Je to přesně 600 let, kdy rozzuřený dav vyhodil z oken radní Prahy a v podstatě tím započal husitské války.
Karlovo náměstí se na den proměnilo ve středověké tržiště se současným nádechem.
Lidé si zde mohli například prohlédnout, jak se vyráběly středověké mince nebo si zkusit střelbu z luku či rýžování zlata.
Případně si pořídit košíky či jiné proutěné, dřevěné či kovové předměty.
Potrava duchovní (Jan Želivský) i světská (langoš) zde byla.
Foto: Jakub Plíhal
Jakub Plíhal Jakub Plíhal
Aktualizováno 31. 7. 2019 12:28
Vedení Prahy 2 si připomnělo 600 let od okamžiku, kdy ozbrojenci vyhodili z oken radnice katolické radní, které pak následně ubil husitský dav. Tedy První pražskou defenestraci, kterou započaly husitské války. Karlovo náměstí se pro připomenutí této události na den obléklo do středověkého hávu a večer natěšený dav shlédl rekonstrukci této historické násilné scény.
 

Právě se děje

Aktualizováno před 33 minutami

Policisté u Uherského Hradiště evakuují několik stovek lidí kvůli možnému nálezu letecké pumy

Policisté v Kunovicích u Uherského Hradiště evakuují několik stovek lidí kvůli možnému nálezu letecké pumy v průmyslovém areálu. Policie o tom informovala na Twitteru. Na místo míří pyrotechnik. Podle dostupných informací se evakuace týká areálu letecké továrny na západním okraji města. Sídlí v něm několik firem.

Koncem září si nález nevybuchlé letecké pumy z druhé světové války vyžádal v Liberci evakuaci asi 5000 lidí. Trvala zhruba šest hodin. Pyrotechnici pumu zajistili a odvezli do bezpečného prostoru k likvidaci.

Zdroj: Domácí , ČTK
Další zprávy