Fotoblog: Jak jít do práce, když nemáte kde spát? Prahou prošla demonstrace za sociální bydlení

Foto: Jakub Plíhal
Jakub Plíhal Jakub Plíhal
19. 6. 2017 22:10
Prahou prošel skromný průvod za podporu zákona o sociálním bydlení. Ten sice měly všechny koaliční strany v programu, ale v platnost ho nakonec neuvedly, ačkoliv je připravený. Desítky tisíc lidí v hmotné nouzi tak musí čekat na příští vládu, jestli nejen že slíbí, že bude líp, ale i to dodrží. Přitom ne, že by stát hlasy volajících po podpoře bydlení pro chudé neslyšel - na shromáždění bylo přítomných skoro stejně policistů jako demonstrujících, píše ve svém fotoblogu Jakub Plíhal.
 

Právě se děje

před 3 hodinami

Slovenská opozice se nedohodla na velké koalici

Slovenské opoziční strany se ve čtvrtek nedokázaly dohodnout na vytvoření velké koalice, takzvaného "bloku změny", ve kterém by společně šly do parlamentních voleb v únoru příštího roku. Zkomplikovaly si tak podle agentury Reuters svůj cíl, že vystřídají vládní koalici tří stran vedenou levicovou stranou Směr, která dominuje slovenské politice v poslední dekádě.

Podpora Směru u voličů klesla po loňské vraždě investigativního novináře a jeho snoubenky, která vyvolala masové protesty proti korupci. Dlouholetý premiér Robert Fico se musel vzdát funkce v čele vlády, ale jeho koalice přežila. Vládu vede Peter Pellegrini, kterého si Fico vybral, a Směr je opět pokládán za favorita voleb.

Reuters poznamenal, že opozice v boji proti zkorumpovanému systému dosáhla obrovského úspěchu vítězstvím liberální právničky Zuzany Čaputové v loňských prezidentských volbách. Ale není jisté, zda tento úspěch dokáže zopakovat i v parlamentních volbách.

Zdroj: ČTK
Další zprávy