Dva cizinci posprejovali Karlův most, hrozí jim až tři roky vězení

Domácí Domácí
16. 7. 2019 11:56
Dva cizinci ve věku 23 a 30 let poničili Karlův most v Praze. Na pilíř mezi Kampou a ulicí U Lužického semináře nasprejovali dva metry vysoký a pět metrů široký nápis. Strážníci je zadrželi přímo při činu. Mužům hrozí až tři roky vězení.

Na podezřelé dění u mostu v pondělí před 22. hodinou upozornil městskou policii jeden z místních obyvatel. "Díky znalosti prostředí dorazila hlídka bez zapnutých majáků tak nepozorovaně, že se dvojice sprejerů nezmohla vůbec na nic," popsala mluvčí pražské městské policie Irena Seifertová.

"Stačila pouze zákonná výzva a oba pachatelé zůstali stát, nepokusili se ani o útěk, ani odhodit sprej, který jeden z nich držel v ruce. Ten druhý popíjel pivo z plechovky," uvedla.

Strážníci zjistili, že cizinci poničili plochu o rozměrech zhruba pět krát dva metry. "Zda ji vytvořili pachatelé rukou nedílnou nebo byl muž s pivem pouze pozorovatel, je nyní předmětem šetření, které má v kompetenci Policie ČR," dodala Seifertová.

Policisté muže podezírají ze spáchání trestného činu poškození cizí věci. Protože je most kulturní památkou, může být případný trest přísnější a hrozí jim tak až tři roky vězení. 

Případ odsoudil pražský primátor Zdeněk Hřib (piráti). "Posprejovat Karlův most, to je naprosté kulturní barbarství," napsal na Twitteru. Je dobře, že byli pachatelé chyceni a ponesou odpovědnost, Praha nabízí mnoho legálních graffiti ploch, nelegální sprejerství proto nebudeme tolerovat, dodal.

 

Právě se děje

Další zprávy