Ďuričko zaplatí Kočkovým pozůstalým půl milionu korun

ČTK ČTK
20. 11. 2013 11:40
Kočkova družka však žádala pro sebe a své syny celkem deset milionů
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Ludvík Hradilek

Praha - Vrah Václava Kočky mladšího Bohumír Ďuričko musí pozůstalým zaplatit 550 tisíc korun. Ve středu o tom nepravomocně rozhodl pražský městský soud, který tak částečně vyhověl žalobě Kočkovy přítelkyně.

Pozůstalí žádali celkem deset milionů. Žena má podle dnešního verdiktu dostat 250 tisíc korun, jejich společný syn o 50 tisíc více, syn družky nárok na odškodnění nemá.

Žena v žalobě argumentovala, že Ďuričko svým činem dětem i jí samotné výrazně zasáhl do práva na soukromý a rodinný život.

Podle soudu ale bylo soužití Kočky a jeho přítelkyně naprosto netypické, protože současně vedl dvě domácnosti - s manželkou a družkou.

Ďuričko prý peníze nemá

Podnikatel Ďuričko Kočku zastřelil v roce 2008, soudy mu za to udělily trest 12,5 roku vězení.

Bývalá Kočkova družka žádala pět milionů korun pro jejich společného syna, tři miliony pro sebe a dva miliony pro svého syna, který s nimi žil ve společné domácnosti. Výše požadované částky podle ní odpovídá brutálnosti zásahu a Ďuričkovým majetkovým poměrům.

Ďuričko s výší požadované částky nesouhlasil. Odškodnění by podle něj nemělo být zároveň sankcí.

Podnikatel navíc už dříve uvedl, že je ve velmi špatné finanční situaci. Po společnostech, které vlastnil, mu prý zbyl dvacetimilionový dluh, platí výživné a posílá peníze nemohoucím rodičům.

Soud mu navíc v minulosti již uložil zaplatit Kočkově bývalé přítelkyni a jeho synovi 480 tisíc korun.

Tragická událost se stala před pěti lety v pražské restauraci Monarch po křtu a autogramiádě knihy tehdejšího předsedy ČSSD Jiřího Paroubka.

Ďuričko a Kočka mladší se tehdy dostali do roztržky, při které Kočka podnikatele nejméně jednou udeřil do obličeje. Ďuričko pak vytáhl od pasu zbraň, namířil na svého protivníka a třikrát na něj z bezprostřední vzdálenosti vystřelil.

 

Právě se děje

Další zprávy