Důchodkyni zabil její vnuk, zjistila za den police

Jiří Máslo
21. 12. 2007 22:19
Vražda na Pardubicku byla rychle vyšetřena
Policie byla po fotbalovém utkání v pohotovosti připravená na problematické fanoušky. Těžkooděnci zatarasili přilehlé ulice a doprovodili fanoušky Spartaku Moskva do centra Prahy.
Policie byla po fotbalovém utkání v pohotovosti připravená na problematické fanoušky. Těžkooděnci zatarasili přilehlé ulice a doprovodili fanoušky Spartaku Moskva do centra Prahy. | Foto: Tomáš Adamec, Aktuálně

Pardubice - Vraždu a okradení čtyřiasedmdesátileté důchodkyně, jejíž tělo bylo objeveno ve středu v domku v Ústí nad Orlicí, má na svědomí její šestadvacetiletý vnuk.  Policie ho vypátral za jeden den.

K činu se po dopadení přiznal a jako důvod uvedl akutní potřebu peněz. Teď mu hrozí 12 až 15 let nebo i trest výjimečný.

"Vnuk přišel původně pouze krást," sdělila mluvčí východočeské policejní správy Renata Šanderová. "Babička ho však překvapila nečekaným návratem domů a tak ji uhodil několikrát kladivem do hlavy, které našel u ní doma. Poté krádež peněz dokončil a z bytu odešel."

Tělo ženy, které bylo objeveno příbuznými oběti už ve středu, jevilo značné známky rozkladu. Expertízy následně prokázaly, že k vraždě tupým nástrojem muselo dojít už minimálně před týdnem.

"Na stopu pachatele nás přivedly stopy na místě činu i svědectví sousedů," sdělil v pátek vyšetřovatel případu Luďek Čížek.

"Muže jsme vypátrali a zadrželi ve čtvrtek okolo 18. hodiny v Ústí nad Orlicí a začali ho vyslýchat jako možného pachatele činu."

Motivem k okradení důchodkyně byla mladíkova finanční situace. "Byl bez zaměstnání, bral drogy a hrál na automatech," dodala k profilu pachatele policejní mluvčí Renata Šanderová.

V Pardubickém kraji jde letos o devátou vraždu. Loni tam bylo spácháno deset vražd. Všechny se podařilo objasnit.
 
 

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Při požáru budovy ve Štrasburku zahynulo pět lidí, sedm dalších je zraněných

Při požáru budovy ve Štrasburku na severovýchodě Francie zahynulo v noci na čtvrtek pět lidí a dalších sedm jich utrpělo zranění. Informovala o tom agentura Reuters s odvoláním na místní hasiče.

Hasiči ve svém prohlášení uvedli, že "museli zachránit množství lidí, které odvedli do bezpečí". Obyvatele totiž ohrožoval mimo jiné silný kouř. Požár podle všeho vypukl na schodišti sedmipatrové budovy a nyní je již pod kontrolou, dodali hasiči.

Zdroj: ČTK
Další zprávy