Doufám, že zdechneš. Moderátorka se zastala obětí a stala se terčem útoku na sítích

Domácí Domácí
14. 6. 2021 15:47
Aféra kolem bývalého poslance TOP 09 Dominika Feriho, kterého již několik žen obvinilo ze sexuálního nátlaku a nedobrovolného sexu dále rezonuje. Anonymní uživatel sociální sítě slovně napadl moderátorku České televize Lindu Bartošovou v reakci na její komentář, který poskytla pro Aktuálně.cz. Mimo jiné v něm uvedla, že se sama potýká s obtěžováním po internetu i sexistickými komentáři mimo něj.
Foto: Česká televize

"Feri byl nejlepší a kvůli lidem, jako jste vy, musel jít do hajzlu," napsal anonymní pisatel. "Doufám, že jste teď šťastná - to vám feministkám přece dělá radost, když můžete potopit úspěšného muže, nebo ne?" uvedl anonymní uživatel ve zprávě pro moderátorku a nevynechal vulgární výrazy. Zprávu o internetovém útoku přinesl server Idnes.cz

Reagoval tak na komentář Bartošové na Aktuálně.cz, ve kterém poukázala na každodenní nepříjemné a sexistické situace, do kterých se ženy v českém prostředí napříč profesemi dostávají.

Kromě toho uvedla také několik případů ze své praxe, které ji samotnou obtěžují. Mezi nimi Bartošová vyjmenovala příklady nevhodných komentářů, které se jí od mužů dostávají: "No jo, další hezká mluvící hlava", "Dejte tam Lindu, ať se máme na co koukat" nebo "Hele, Barbie má výročí, tak to dáme napsat Lindě". 

V komentáři moderátorka také popisuje, jaké dopady tyto poznámky měly a vysvětluje proč obdobné komentáře nemají v dnešní společnosti místo. Bartošová ve svém textu navrhla, jak podobným problémům čelit. Důležité je podle ní ctít presumpci neviny ohrožovaných osob, nastavovat jasné hranice, přenastavovat zažité vzorce a nebanalizovat citlivost druhých.

 

Právě se děje

před 8 hodinami

Požár na Říčansku mohl kontaminovat vodu v Lítožském rybníce, platí v něm zákaz koupání

V Lítožnickém rybníce v pražské Dubči a v Říčanském potoce byl v úterý vyhlášen zákaz koupání a rybolovu. Voda může být kontaminovaná po požáru skladovací haly v Uhříněvsi. Na Ttwitteru o tom dnes vpodvečer informovali pražští hasiči. Požár uhasili v úterý odpoledne.

V Lítožnickém rybníce v Praze 10 a v Říčanském potoce, který rybníkem protéká, by mohla být závadná voda z čističky odpadních vod. Byl proto vydán zákaz koupání, odebírání vody a lovu ryb v této oblasti. Na místě jsou chemici, uvedli pražští hasiči.

Hala s drogistickým zbožím v Uhříněvsi začala hořet v neděli odpoledne. Plameny se hasičům podařilo dostat pod kontrolu zhruba po dvou hodinách. Dnes dopoledne byla na místě ještě jedna jednotka, která vyhledávala a dohašovala skrytá ohniska.

Vodu použitou při hašení, která měla zvýšené pH, hasiči nejprve nechávali odtéct kanalizací do nedaleké čističky odpadních vod. Ta ale nedokázala zpracovat všechnu kontaminovanou vodu, a i když hasiči s přečerpáváním přestali, část přetekla do Říčanského potoka. Na problém podle mluvčího pražských hasičů Martina Kavky upozornil úhyn několika ryb.

Zdroj: ČTK
Další zprávy