Dopravu na jihu Čech ztěžuje ledovka, kamiony stojí

Domácí ČTK Domácí, ČTK
25. 2. 2013 8:00
Ledovka je také na Prachaticku, u obce Čkyně tam havarovala čtyři auta
Nesjízdná je momentálně silnice z Vimperka směrem na hraniční přechod Strážný, v kopci tam stojí 25 kamionů.
Nesjízdná je momentálně silnice z Vimperka směrem na hraniční přechod Strážný, v kopci tam stojí 25 kamionů. | Foto: Adéla Vlachová

Česko - Dopravu na jihu Čech ráno místy ztěžuje ledovka, jinde ujetá vrstva sněhu nebo břečka.

Dohlednost je snížená vlivem sněžení, deště a mlhy. Zejména v jihočeské části Šumavy jsou silnice podle dispečinku zimní služby cestářů sjízdné s maximální opatrností a zimní výbavou.

Hlavní tahy jsou po chemickém ošetření většinou holé a mokré.

Nesjízdná je momentálně silnice z Vimperka směrem na hraniční přechod Strážný, v kopci tam stojí 25 kamionů. Ledovka je také na Prachaticku, u obce Čkyně tam havarovala čtyři auta. Před ledovkou varují dopravní servery také ve Strakonicích.

Meteorologové hlásí ráno v Jihočeském kraji teplotu mírně nad bodem mrazu, minus dva a půl stupně Celsia zaznamenaly přístroje na šumavském Churáňově. Zatímco v severní části kraje prší nebo padá déšť se sněhem, na jihu sněží.

Přes den bude podle předpovědi meteorologů převážně zataženo, mlhavo, místy déšť se sněhem nebo déšť, nad 800 metrů nad mořem sněžení. Během dne zejména na Šumavě místy přechodné protrhávání oblačnosti.

Nejvyšší denní teploty nula až plus tři stupně Celsia, na horách kolem minus jednoho.

Bílé Česko. Podívejte se na republiku zasypanou sněhem:

Kvůli vrstvě sněhu byla ráno v Královéhradeckém kraji ještě uzavřena silnice třetí třídy z Vilantic do Dubence na Trutnovsku. Její otevření silničáři předpokládají během dne.

Na řadě silnic nižších tříd v kraji zůstává rozbředlý sníh. Na silnicích v Krkonoších a Orlických horách leží ujetá vrstva sněhu do síly deseti centimetrů, uvedli silničáři.

Hlavní silniční tahy v kraji byly ráno mokré a sjízdné bez omezení. Na většině území kraje bylo ráno zataženo, místy s deštěm. Teploty se pohybovaly od nuly do čtyř stupňů Celsia.

Pršet by mělo místy i během dne, v polohách nad 1000 metrů by mohlo sněžit. Teploty by mohly vystoupat až k osmi stupňům Celsia.

Silnice lemují sněhové mantinely

Silnice v Libereckém kraji jsou s opatrností sjízdné. Hlavní tahy jsou většinou holé a mokré, na silnicích nižších tříd a v horských oblastech leží ale na vozovkách zledovatělá vrstva ujetého sněhu a motoristé by tam měli jezdit zvlášť opatrně.

Podle informací policie však zatím žádné vážné problémy hlášeny nejsou.

Teploty v Libereckém kraji se pohybují od tří stupňů nad nulou až ke dvěma stupňům pod bodem mrazu. Vozovky tak mohou namrzat. Na většině území kraje je zataženo, mlhavo a mrholí. Pršet má podle meteorologů celý den, a to i na horách, jen v polohách nad 1000 metrů nad mořem očekávají sněžení.

V Libereckém kraji napadlo přes víkend až 30 centimetrů sněhu, i když vlivem oteplení a deště rychle odtává, silnice hlavně v horských oblastech lemují vysoké sněhové mantinely, které ztěžují výhled na křižovatkách a v zatáčkách. Motoristé by proto měli zpomalit a jezdit opatrně.

 

Právě se děje

Další zprávy