reklama
 
 

Dálnici D35 u Litovle uzavřela nehoda autobusu, na místě bylo 24 zraněných

Aktualizováno 19. 6. 2017 15:09
Autobus na dálnici D35 sjel do příkopu | Video: Prima TV |  01:09
Pětadvacet lidí utrpělo zranění při nehodě autobusu, který sjel do příkopu na dálnici D35. Většina zraněných má jen oděrky či odřeniny, někteří účastníci havárie ale utrpěli středně těžká zranění. Dálnice byla kvůli nehodě několik hodin uzavřena uzavřena.

Olomouc - Při dopolední nehodě autobusu na dálnici D35 u Litovle na Olomoucku utrpělo zranění 24 lidí, většinou jde o oděrky či odřeniny, část z nich však má i středně těžká poranění. Informoval o tom mluvčí záchranné služby Zdeněk Hošák. Autobus při havárii sjel do příkopu. Dálnice byla kvůli nehodě zhruba pět hodin uzavřena, zprůjezdnit se ji podařilo před 14:30, uvedla policejní mluvčí Irena Urbánková.

Nehoda se stala na 250. kilometru ve směru z Mohelnice na Olomouc mezi Litovlí a Unčovicemi. Autobus nejspíš sjel z cesty, zavadil o několik stromů a naklonil se nakonec do příkopu. "Z místa bylo nakonec odvezeno do nemocnic 24 lidí. Záchranáři je odváželi na urgentní příjem olomoucké fakultní nemocnice, do Vojenské nemocnice v Olomouci a do šternberské nemocnice," uvedl Hošák. Většina zranění byla podle něj lehká. "Čtyři cestující však utrpěli středně těžká zranění," dodal.

Podle mluvčí hasičů Vladimíry Hacsikové na místě hasiči vyprošťovali z havarovaného autobusu čtyři lidi. "Na místo jsme přijeli s evakuačním autobusem. Nezraněné cestující jsme převezli k nám na požární stanici, kde počkají do doby příjezdu náhradního autobusu. Na stanici míří také náš psycholog," řekla mluvčí. Doplnila, že nešlo o linkový autobus. Hasiči na místě havarovaný autobus stabilizovali a provedli protipožární opatření, dodala.

Podle krajské policejní mluvčí Urbánkové se okolnosti nehody stále vyšetřují. "D35 je ve směru od Mohelnice na Olomouc, od sjezdu Nasobůrky po nájezd Unčovice, uzavřena a policisté provádí odklon dopravy," řekla Urbánková. Podle informací Ředitelství silnic a dálnic bude dálnice uzavřená přibližně do 14:00.

Uplynulý týden byl zatím nejtragičtější na českých silnicích v letošním roce, při dopravních nehodách zahynuly víc než dvě desítky lidí. Dva autobusy MHD se dnes srazily v Plzni, při této nehodě bylo zraněno šest lidí.

autor: ČTK | 19. 6. 2017 9:58

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama