Čistky pokračují, Rath odvolal šéfy krajských odborů

Veronika Rodriguez Veronika Rodriguez
11. 1. 2009 15:58
Po ředitelích nemocnic odstupují šéfové krajských odborů
Exministr zdravotnictví David Rath skončil po 37 minutách. "Vláda Mirka Topolánka škodí naší republice, vláda Mirka Topolánka škodí drtivé většině našich občanů, vláda Mirka Topolánka je ostudou naší země, vláda Mirka Topolánka je tady přes čas a měla by odejít."
Exministr zdravotnictví David Rath skončil po 37 minutách. "Vláda Mirka Topolánka škodí naší republice, vláda Mirka Topolánka škodí drtivé většině našich občanů, vláda Mirka Topolánka je ostudou naší země, vláda Mirka Topolánka je tady přes čas a měla by odejít." | Foto: Tomáš Adamec, Aktuálně.cz

Praha - Nejprve museli odejít všichni ředitelé krajských nemocnic, dnes se rozloučí se svými posty i šéfové krajských odborů. David Rath jako nový hejtman Středočeského kraje s nimi není spokojený.

"Téměř všichni dosavadní vedoucí odborů opustí svá místa k 15. lednu, někteří z nich to už dokonce učinili. To se týká třeba odboru zdravotnictví," řekl hejtman deníku Aktuálně.cz.

Na svém místě zůstane jen Jiří Skalický z kultury a památkové péče. "Tomu ještě dáme šanci, prozatím se nedopustil žádné hrubé chyby," vysvětlil Rath.

Do doby, než kraj vybere nové nástupce, se rezortů ujmou pověření vedoucí. Těch ale bude podle hejtmana podstatně méně. Některé odbory se totiž chystá nový hejtman sloučit.

"Do výběrových řízení na posty se pak může přihlásit prakticky kdokoliv, kdo splňuje nastavené podmínky. Pokud se jich úspěšně zúčastní i námi pověření vedoucí, budou mít před ostatními kandidáty určitou výhodu," řekl Rath.

O tom, kdo povede kterou oblast, by podle něj mělo být jasné v horizontu několika týdnů.

Jako první odešli šéfové nemocnic

Velké změny na vedoucích postech hejtmanství učinilo v krajských nemocnicích. Obměněná představenstva zařízení odvolala dosavadní ředitele nemocnic a do křesel usedli noví lidé. Podle Ratha by se nyní měly akciové společnosti, které spravuje a platí kraj, znovu postupně přeměnit na neziskovky.

Stejný osud by měl čekat i na Středočeskou turistickou a informační službu, která má na starosti podporu cestovního ruchu v regionu, a společnost Středočeská rozvojová - Mladá. Ta správuje majetek na části území bývalých vojenských prostorů Milovice-Mladá a Ralsko.

Také tyto organizace už mají nová představenstva.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 1 hodinou

Východní Indii zasáhl cyklón, do pobřežních oblastí přinesl záplavy

Prudké deště a silný vítr přinesl do východní Indie cyklón, který vyvrátil tisíce stromů a sloupů elektrického vedení. Část pobřežních oblastí postihly záplavy, které odřízly od spojení s okolním světem stovky vesnic, informovala v pondělí agentura AP.

Ze zasažených oblastí zatím nejsou hlášeny žádné potvrzené oběti. Jeden rybář je pohřešován a další utrpěl zranění, když jejich loď smetla vysoká vlna.

Úřady ve státech Odiša a Ándhrapradéš byly v neděli v nejvyšší pohotovosti před příchodem cyklónu, který provázela rychlost větru až 85 kilometrů v hodině. Tisíce lidí byly preventivně evakuovány. V pondělí už bouře zeslábla, zatímco postupuje směrem na západ.

Letos v květnu zasáhla západní pobřeží Indie silná bouře, která si vyžádala nejméně 140 obětí. O týden později zasáhl východní pobřeží Indie a sousední Bangladéš další cyklón, který si vyžádal nejméně šest mrtvých a evakuaci více než miliónu obyvatel.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Policie chce postavit nový hangár pro vrtulníky za 800 milionů

Policie chce nechat postavit na Letišti Václava Havla v pražské Ruzyni nový hangár pro vrtulníky a drony za 800 milionů korun. V pondělním vydání to píše deník E15.

Stavba by mohla začít v roce 2023 a trvala by asi dva roky. Policie podle deníku nyní provozuje devět vrtulníků EC-135 a šest vrtulníků Bell­ 412. Stávající ruzyňský hangár pro policejní vrtulníky je starý více než 100 let a během své existence byl podle policie jen částečně upraven. Policie má ještě druhý hangár, a to na letišti Brno-Tuřany.

Zdroj: ČTK
Další zprávy