reklama
 
 

Čistky pokračují, Rath odvolal šéfy krajských odborů

11. 1. 2009 15:58
Po ředitelích nemocnic odstupují šéfové krajských odborů

Praha - Nejprve museli odejít všichni ředitelé krajských nemocnic, dnes se rozloučí se svými posty i šéfové krajských odborů. David Rath jako nový hejtman Středočeského kraje s nimi není spokojený.

"Téměř všichni dosavadní vedoucí odborů opustí svá místa k 15. lednu, někteří z nich to už dokonce učinili. To se týká třeba odboru zdravotnictví," řekl hejtman deníku Aktuálně.cz.

Na svém místě zůstane jen Jiří Skalický z kultury a památkové péče. "Tomu ještě dáme šanci, prozatím se nedopustil žádné hrubé chyby," vysvětlil Rath.

Do doby, než kraj vybere nové nástupce, se rezortů ujmou pověření vedoucí. Těch ale bude podle hejtmana podstatně méně. Některé odbory se totiž chystá nový hejtman sloučit.

"Do výběrových řízení na posty se pak může přihlásit prakticky kdokoliv, kdo splňuje nastavené podmínky. Pokud se jich úspěšně zúčastní i námi pověření vedoucí, budou mít před ostatními kandidáty určitou výhodu," řekl Rath.

O tom, kdo povede kterou oblast, by podle něj mělo být jasné v horizontu několika týdnů.

Jako první odešli šéfové nemocnic

Velké změny na vedoucích postech hejtmanství učinilo v krajských nemocnicích. Obměněná představenstva zařízení odvolala dosavadní ředitele nemocnic a do křesel usedli noví lidé. Podle Ratha by se nyní měly akciové společnosti, které spravuje a platí kraj, znovu postupně přeměnit na neziskovky.

Stejný osud by měl čekat i na Středočeskou turistickou a informační službu, která má na starosti podporu cestovního ruchu v regionu, a společnost Středočeská rozvojová - Mladá. Ta správuje majetek na části území bývalých vojenských prostorů Milovice-Mladá a Ralsko.

Také tyto organizace už mají nová představenstva.

autor: Veronika Rodriguez | 11. 1. 2009 15:58

Související

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama