Chodil nahý po Karlíně. Podezřelého z vraždy v Letňanech převezli do Bohnic, až pak ho poznali

Domácí Domácí
Aktualizováno 11. 4. 2018 16:52
Zavražděná prodavačka byla nalezena v zázemí jednoho z obchodů s oblečením v obchodním centru v Letňanech.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Ludvík Hradilek

Praha - Ve středu ráno vzbudil v Karlíně pozornost muž, který přišel nahý do jedné z tamních administrativních budov. Přivolaní městští strážníci jej pak předali záchranářům, kteří ho převezli do psychiatrické léčebny v Bohnicích. Až později se ukázalo, že jde o muže podezřelého z vraždy prodavačky v obchodním centru Letňany.

"Kolem půl osmé ráno přijalo centrální operační středisko oznámení, že do administrativní budovy v Karolinské ulici v Praze 8 přišel nahý muž," sdělila mluvčí pražské městské policie Irena Seifertová.

Strážníci se vydali na místo a zjistili, že se oznámení zakládá na pravdě. "Vzhledem k tomu, že byl muž zjevně psychicky narušen, nebyl agresivní, strážníci přivolali na místo kolegy ze záchranné služby," dodala mluvčí. 

Záchranáři šestadvacetiletého muže převezli do Bohnic. Toho, že se podobá údajnému vrahovi z Letňan, si všimli až později. 

"Po zveřejnění snímků hledaného si záchranáři všimli podobnosti s pacientem a zalarmovali policii," dodala pražská záchranka na Twitteru.

Zavražděná prodavačka byla nalezena v zázemí jednoho z obchodů s oblečením v obchodním centru v Letňanech. Podle policie pachatel přišel do obchodu, tam se převlékl do nových šatů a dvaačtyřicetiletou ženu zavraždil. Následně vykradl pokladnu a z obchodu odešel. 

 

Právě se děje

před 41 minutami

V Česku žije 10,68 milionu lidí, za tři čtvrtě roku přibylo 31 tisíc obyvatel

Počet obyvatel České republiky se za letošních devět měsíců zvýšil o 31 400 na 10,68 milionu. Kladně se na tom podepsala zejména zahraniční migrace, které nadále vévodí občané Ukrajiny. Více lidí se narodilo, než zemřelo. V meziročním srovnání bylo však narozených i zemřelých méně, informoval Český statistický úřad (ČSÚ).

"V průběhu tří čtvrtletí letošního roku se živě narodilo více než 85 000 dětí. Ve srovnání se stejným obdobím roku 2018 to však bylo téměř o 2000 méně. Meziročně mírně ubylo jak dětí narozených vdaným ženám, tak ženám svobodným," uvedla Michaela Němečková z oddělení demografické statistiky ČSÚ.

Zdroj: ČTK
před 53 minutami

Benešovská nemocnice funguje po kybernetickém útoku stále v omezeném provozu

Provoz v benešovské nemocnici je po útoku počítačovým virem stále omezený. IT specialisté pracují na nápravě, zařízení ale zatím funguje ve stejném režimu jako ve středu, kdy ke kybernetickému útoku došlo, uvedl mluvčí nemocnice Petr Ballek.

V nemocnici se ráno sešel krizový štáb, změny podle mluvčího zatím žádné nejsou. "Situace je stejná, uvidíme v poledne," uvedl Ballek. Dodal, že kvůli omezenému režimu bylo dosud přesunuto do jiných nemocnic devět pacientů. 

Stále nelze spustit žádný přístroj včetně počítačové sítě, všechny plánované operace nemocnice zrušila a lékaři nemohou v ordinacích ani vyšetřovat. Pro hospitalizované byl zajištěn náhradní provoz. Podle hejtmanky Jaroslavy Pokorné Jermanové (ANO) situace nicméně pacienty neohrožuje, protože ostatní krajské nemocnice problém s počítači nemají. Na nápravě nemocnice spolupracuje i  se specialisty na kybernetickou bezpečnost, problémy nicméně mohou teoreticky trvat i týdny.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

V Británii se otevřely volební místnosti, průzkumy očekávají výhru konzervativců

V Británii začaly ve čtvrtek v 08:00 středoevropského času předčasné parlamentní volby. Mají vyřešit patovou situaci, která nastala kolem plánovaného odchodu Británie z Evropské unie. Voliči mohou hlasovat až do 23:00 hodin. 

Podle průzkumů veřejného mínění se čeká vítězství vládní Konzervativní strany premiéra Borise Johnsona. Zda se jí podaří získat v Dolní sněmovně většinu, ale není jisté. V případě, že by konzervativci absolutní většinu neměli, mohl by se moci chopit menšinový kabinet v čele s labouristou Corbynem, který by si ale musel vyjednat podporu menších stran.

Premiér Johnson chce brexit v případě vítězství ve volbách dokončit a opustit evropský blok 31. ledna příštího roku. Pokud by se ale příštím britským premiérem stal Corbyn, čekalo by Brity druhé referendum o brexitu. 

Zdroj: ČTK
Další zprávy