Chlapec zraněný při nehodě autobusu je ve velmi vážném stavu. Většina dětí se už vrací domů

ČTK ČTK
Aktualizováno 7. 1. 2016 11:04
Po středeční nehodě běloruského autobusu u České Skalice zůstává v náchodské a královéhradecké nemocnici šest zraněných. Jeden zraněný chlapec se nachází ve velmi vážném stavu. Většina ostatních dětí je již zpět na cestě do Běloruska. Nehoda se stala ve středu po 11:00 na silnici k Hořičkám, zájezdový autobus s 47 pasažéry sjel z hlavní silnice. Na vrstvě rozbředlého sněhu dostal smyk a převrátil se na pravý bok do pole mimo silnici.
Linkový autobus dostal smyk a vyjel ze silnice, zraněno bylo 16 lidí, převážně dětí.
Linkový autobus dostal smyk a vyjel ze silnice, zraněno bylo 16 lidí, převážně dětí. | Foto: ČTK

Hradec Králové - Chlapec zraněný při středeční nehodě běloruského autobusu u České Skalice na Náchodsku je nadále ve velmi vážném stavu. "Chlapec utrpěl závažná poranění více částí těla," řekl mluvčí královéhradeckých záchranářů Ivo Novák. Hocha převezl vrtulník v kritickém stavu do hradecké nemocnice.

V náchodské a královéhradecké nemocnici zůstává celkem šest zraněných. "Většina dětí z havarovaného autobusu je již na cestě zpět do Běloruska," upřesnil pracovník běloruského velvyslanectví. Záchranáři po nehodě, při které autobus dostal smyk a vyjel ze silnice, uvedli, že celkem bylo zraněno 14 lidí, převážně dětí. Policisté ve čtvrtek upřesnili, že při nehodě bylo zraněno celkem 16 osob.

"Náhradní autobus s celkem 38 turisty z havarovaného autobusu je již v Polsku, v České republice kromě šesti zraněných v nemocnicích zůstávají také tři dospělí," dodal pracovník velvyslanectví. Zranění byli po nehodě odvezeni do nemocnic v Hradci Králové, Náchodě, Trutnově a Dvoře Králové, hospitalizovaní zůstávají již jen ve dvou z nich.

V hradecké nemocnici je vedle chlapce také žena se zlomeninou. Lékařský náměstek hradecké fakultní nemocnice Zdeněk Tušl řekl, že žena zřejmě bude brzy propuštěna. V náchodské nemocnici, která ve středu ošetřila v souvislosti s nehodou celkem devět lidí, zůstávají čtyři zranění. "Většinou se jedná o lehčí zranění," upřesnila mluvčí náchodské nemocnice Hana Voborníková.

Nehoda se stala ve středu po 11:00 na silnici k Hořičkám, zájezdový autobus s 47 pasažéry sjel z hlavní silnice, kterou v tu chvíli blokovala nehoda, a vydal se po vedlejších cestách. Na vrstvě rozbředlého sněhu pak dostal smyk a převrátil se na pravý bok do pole mimo silnici. Policie pokračuje ve vyšetřování dopravní nehody, ani u jednoho z řidičů nebylo zjištěné požití alkoholu před jízdou, na autobusu nebyla zjištěná technická závada.

Policie dodala, že se jednalo o linkový autobus, který jel z Prahy do Běloruska. "Policie nehodu dále vyšetřuje, policisté zahájili úkony trestního řízení pro možné spáchání přečinu těžkého ublížení na zdraví z nedbalosti a vyslechli několik svědků," upřesnila mluvčí náchodské policie Eva Prachařová.

 

Právě se děje

před 54 minutami

Rozhovory o íránském jaderném programu podle EU pokročily, obnoví se za týden

Jednání o íránské jaderné dohodě, jež vedou ve Vídní světové mocnosti, bude vyžadovat vetší snahu všech zúčastněných, uvedl Enrique Mora, který jednáním předsedá jménem Evropské unie. Podle vedoucího íránské mise Abbáse Arákčího rozhovory postupují kupředu i přes jisté obtíže, napsala agentura Reuters. Jednání budou opět pokračovat příští týden.

Jednání se účastní země, jež uzavřely dohodu o íránskou jaderném programu, vyjma Spojených států, jež se z ní stáhly. Americká delegace ale dostává o rozhovorech informace. Setkání ve Vídni předsedá Evropská unie.

Zdroj: ČTK
Další zprávy