Chlapec zraněný při nehodě autobusu je ve velmi vážném stavu. Většina dětí se už vrací domů

ČTK ČTK
Aktualizováno 7. 1. 2016 11:04
Po středeční nehodě běloruského autobusu u České Skalice zůstává v náchodské a královéhradecké nemocnici šest zraněných. Jeden zraněný chlapec se nachází ve velmi vážném stavu. Většina ostatních dětí je již zpět na cestě do Běloruska. Nehoda se stala ve středu po 11:00 na silnici k Hořičkám, zájezdový autobus s 47 pasažéry sjel z hlavní silnice. Na vrstvě rozbředlého sněhu dostal smyk a převrátil se na pravý bok do pole mimo silnici.
Linkový autobus dostal smyk a vyjel ze silnice, zraněno bylo 16 lidí, převážně dětí.
Linkový autobus dostal smyk a vyjel ze silnice, zraněno bylo 16 lidí, převážně dětí. | Foto: ČTK

Hradec Králové - Chlapec zraněný při středeční nehodě běloruského autobusu u České Skalice na Náchodsku je nadále ve velmi vážném stavu. "Chlapec utrpěl závažná poranění více částí těla," řekl mluvčí královéhradeckých záchranářů Ivo Novák. Hocha převezl vrtulník v kritickém stavu do hradecké nemocnice.

V náchodské a královéhradecké nemocnici zůstává celkem šest zraněných. "Většina dětí z havarovaného autobusu je již na cestě zpět do Běloruska," upřesnil pracovník běloruského velvyslanectví. Záchranáři po nehodě, při které autobus dostal smyk a vyjel ze silnice, uvedli, že celkem bylo zraněno 14 lidí, převážně dětí. Policisté ve čtvrtek upřesnili, že při nehodě bylo zraněno celkem 16 osob.

"Náhradní autobus s celkem 38 turisty z havarovaného autobusu je již v Polsku, v České republice kromě šesti zraněných v nemocnicích zůstávají také tři dospělí," dodal pracovník velvyslanectví. Zranění byli po nehodě odvezeni do nemocnic v Hradci Králové, Náchodě, Trutnově a Dvoře Králové, hospitalizovaní zůstávají již jen ve dvou z nich.

V hradecké nemocnici je vedle chlapce také žena se zlomeninou. Lékařský náměstek hradecké fakultní nemocnice Zdeněk Tušl řekl, že žena zřejmě bude brzy propuštěna. V náchodské nemocnici, která ve středu ošetřila v souvislosti s nehodou celkem devět lidí, zůstávají čtyři zranění. "Většinou se jedná o lehčí zranění," upřesnila mluvčí náchodské nemocnice Hana Voborníková.

Nehoda se stala ve středu po 11:00 na silnici k Hořičkám, zájezdový autobus s 47 pasažéry sjel z hlavní silnice, kterou v tu chvíli blokovala nehoda, a vydal se po vedlejších cestách. Na vrstvě rozbředlého sněhu pak dostal smyk a převrátil se na pravý bok do pole mimo silnici. Policie pokračuje ve vyšetřování dopravní nehody, ani u jednoho z řidičů nebylo zjištěné požití alkoholu před jízdou, na autobusu nebyla zjištěná technická závada.

Policie dodala, že se jednalo o linkový autobus, který jel z Prahy do Běloruska. "Policie nehodu dále vyšetřuje, policisté zahájili úkony trestního řízení pro možné spáchání přečinu těžkého ublížení na zdraví z nedbalosti a vyslechli několik svědků," upřesnila mluvčí náchodské policie Eva Prachařová.

 

Právě se děje

před 51 minutami

ČEZ nabere do Temelína kolem 100 nových zaměstnanců

ČEZ letos přijme do jaderné elektrárny Temelín asi 100 lidí. Potřebuje je na různá místa v provozu i jako operátory. Fluktuace v Temelíně je jedno procento, jde hlavně o generační obměnu. Při hledání nových pracovníků pomáhá elektrárně spolupráce s technickými vysokými školami. Temelín přijme zaměstnance do provozu, na pozice spjaté s bezpečností, řízením techniky, péčí o zařízení, IT i nové operátory. "Budeme pokračovat ve standardní generační obměně a ve vykrývání běžných personálních potřeb, což znamená nábor téměř stovky nových lidí," řekl mluvčí. Fluktuace v Temelíně, který má 1288 zaměstnanců, je nízká. Z elektrárny dobrovolně ročně odejde pár lidí, asi procento ze všech zaměstnanců.

Zdroj: ČTK
Další zprávy