Chlapec zraněný při nehodě autobusu je ve velmi vážném stavu. Většina dětí se už vrací domů

ČTK ČTK
Aktualizováno 7. 1. 2016 11:04
Po středeční nehodě běloruského autobusu u České Skalice zůstává v náchodské a královéhradecké nemocnici šest zraněných. Jeden zraněný chlapec se nachází ve velmi vážném stavu. Většina ostatních dětí je již zpět na cestě do Běloruska. Nehoda se stala ve středu po 11:00 na silnici k Hořičkám, zájezdový autobus s 47 pasažéry sjel z hlavní silnice. Na vrstvě rozbředlého sněhu dostal smyk a převrátil se na pravý bok do pole mimo silnici.
Linkový autobus dostal smyk a vyjel ze silnice, zraněno bylo 16 lidí, převážně dětí.
Linkový autobus dostal smyk a vyjel ze silnice, zraněno bylo 16 lidí, převážně dětí. | Foto: ČTK

Hradec Králové - Chlapec zraněný při středeční nehodě běloruského autobusu u České Skalice na Náchodsku je nadále ve velmi vážném stavu. "Chlapec utrpěl závažná poranění více částí těla," řekl mluvčí královéhradeckých záchranářů Ivo Novák. Hocha převezl vrtulník v kritickém stavu do hradecké nemocnice.

V náchodské a královéhradecké nemocnici zůstává celkem šest zraněných. "Většina dětí z havarovaného autobusu je již na cestě zpět do Běloruska," upřesnil pracovník běloruského velvyslanectví. Záchranáři po nehodě, při které autobus dostal smyk a vyjel ze silnice, uvedli, že celkem bylo zraněno 14 lidí, převážně dětí. Policisté ve čtvrtek upřesnili, že při nehodě bylo zraněno celkem 16 osob.

"Náhradní autobus s celkem 38 turisty z havarovaného autobusu je již v Polsku, v České republice kromě šesti zraněných v nemocnicích zůstávají také tři dospělí," dodal pracovník velvyslanectví. Zranění byli po nehodě odvezeni do nemocnic v Hradci Králové, Náchodě, Trutnově a Dvoře Králové, hospitalizovaní zůstávají již jen ve dvou z nich.

V hradecké nemocnici je vedle chlapce také žena se zlomeninou. Lékařský náměstek hradecké fakultní nemocnice Zdeněk Tušl řekl, že žena zřejmě bude brzy propuštěna. V náchodské nemocnici, která ve středu ošetřila v souvislosti s nehodou celkem devět lidí, zůstávají čtyři zranění. "Většinou se jedná o lehčí zranění," upřesnila mluvčí náchodské nemocnice Hana Voborníková.

Nehoda se stala ve středu po 11:00 na silnici k Hořičkám, zájezdový autobus s 47 pasažéry sjel z hlavní silnice, kterou v tu chvíli blokovala nehoda, a vydal se po vedlejších cestách. Na vrstvě rozbředlého sněhu pak dostal smyk a převrátil se na pravý bok do pole mimo silnici. Policie pokračuje ve vyšetřování dopravní nehody, ani u jednoho z řidičů nebylo zjištěné požití alkoholu před jízdou, na autobusu nebyla zjištěná technická závada.

Policie dodala, že se jednalo o linkový autobus, který jel z Prahy do Běloruska. "Policie nehodu dále vyšetřuje, policisté zahájili úkony trestního řízení pro možné spáchání přečinu těžkého ublížení na zdraví z nedbalosti a vyslechli několik svědků," upřesnila mluvčí náchodské policie Eva Prachařová.

 

Právě se děje

Další zprávy