Autobus dostal na Náchodsku smyk. Zranilo se 14 lidí, většinou dětí

ČTK ČTK
6. 1. 2016 16:37
Při nehodě běloruského zájezdového autobusu u obce Litoboř na Náchodsku ve středu dopoledne se zranilo celkem 14 lidí, většinou dětí ve věku od 12 do 16 let. Autobus pravděpodobně dostal na zasněžené silnici smyk a skončil na boku na poli. Patnáctiletého chlapce převezl vrtulník v kritickém stavu do hradecké nemocnice. Další dítě a žena utrpěly středně těžká zranění, ostatní jsou zraněni lehce.
Autobus skončil na boku v příkopu.
Autobus skončil na boku v příkopu. | Foto: ČTK

Hradec Králové - Dohromady 14 lidí se zranilo při nehodě běloruského zájezdového autobusu u obce Litoboř na Náchodsku. Většinou šlo o děti, patnáctiletého chlapce převezl vrtulník v kritickém stavu do hradecké nemocnice.

"Chlapec utrpěl závažná poranění více částí těla, středně těžce zraněná dívka byla do hradecké nemocnice transportována pozemní cestou s poraněním horní a dolní končetiny. Šesti lehce zraněných se ujala náchodská nemocnice a dva byli transportováni na chirurgii do královédvorské nemocnice," řekl mluvčí královéhradeckých záchranářů Ivo Novák.

Ostatní cestující z havarovaného autobusu byli převezeni do jídelny blízkého zemědělského družstva, kde je poté znovu vyšetřil lékař záchranářů, který rozhodl o transportu dalších tří dětí na chirurgické oddělení trutnovské nemocnice.

Autobus musel na vedlejší silnici

Nehoda se stala po 11:00 na silnici k Hořičkám, zájezdový autobus s 47 pasažéry sjel z hlavní silnice, kterou v tu chvíli blokovala nehoda, a vydal se po vedlejších cestách. "Na vrstvě rozbředlého sněhu pak dostal autobus smyk a převrátil se na pravý bok do pole mimo silnici," popsala Prachařová.

Policisté pokračují ve vyšetřování dopravní nehody, ani u jednoho z řidičů nebyl při dechové zkoušce zjištěno požití alkoholu před jízdou, na autobusu nebyla zjištěná technická závada. Silnice byla kvůli nehodě uzavřená, po 15:00 byla již průjezdná kyvadlově.

 

Právě se děje

před 54 minutami

Tesco varuje před podvodnými SMS zprávami o výhře v soutěži. Firma žádnou neorganizuje

Společnost Tesco varuje před podvodníky, kteří rozesílají lidem SMS zprávy o tom, že si mají u ní vyzvednout výhru v soutěži. Firma informovala, že žádnou takovou soutěž neorganizuje a zákazníci nemají na uvedené zprávy reagovat.

"Tato podvodná aktivita poškozuje dobré jméno společnosti Tesco. Podniká proto všechny dostupné kroky, aby ochránila své zákazníky i své podnikání," uvedli zástupci firmy.

V případě pochybností mají podle nich zákazníci kontaktovat zákaznickou linku firmy 800 222 555 a ověřit si, jestli jde o její oficiální soutěž.

Další zprávy