Čeští vojáci odlétají do Mali

Čeští vojáci odlétají do Mali
Vozidla LR-130 Kajman najíždějí k velkokapacitnímu letounu An-124 Ruslan.
Dva velkokapacitní letouny An-124 Ruslan a Il-76 přepraví techniku vojáků do Mali v rámci programu SALIS.
Další letoun, opět velkokapacitní, ale tentokrát Il-76 odstartoval se třemi vojáky a třemi obrněnými vozidly IVECO z pardubického letiště v pátek.
Čeští vojáci budou v hlavním městě Bamaku v první fázi zajišťovat ochranu velitelství výcvikové mise EU TM (Training Mission). Mají spolupracovat s francouzskými a malijskými jednotkami.
Foto: Armáda ČR
Jan Gazdík Jan Gazdík
16. 3. 2013 21:00

V sobotu 16. března odstartoval z vojenského letiště v Praze-Kbelích český vojenský speciál Airbus A-300 s 24 chrudimskými výsadkáři na palubě do afrického Mali. Byl to poslední z celkem tří letů, kterými se postupně vydalo 34 českých vojáků s veškerou výzbrojí, výstrojí a technikou.

 

Právě se děje

před 5 hodinami

Prototyp nové rakety SpaceX explodoval na testovací rampě, nehoda nesouvisí se sobotním startem

Prototyp nové rakety Starship společnosti SpaceX dnes explodoval na testovací rampě v americkém státě Texas. Nehoda podle agentury Reuters nesouvisí s chystaným sobotním startem lodě Crew Dragon stejné firmy k Mezinárodní vesmírné stanici (ISS). Informace o případných zraněných zatím nejsou hlášeny.

V sobotu má raketa Falcon 9, která rovněž patří SpaceX, vynést do vesmíru na druhý pokus z floridského Mysu Canaveral loď Crew Dragon s dvojčlennou posádkou.

Zdroj: ČTK
Další zprávy