reklama
 
 

Čeští nosorožcí dorazili do svého nového domova v Keni

20. 12. 2009 11:45
V Africe se mají poslední zvířata rozmnožit, když to v zoo nejde

Praha/Nairobi - Do Keni v neděli brzy ráno dorazili čtyři vzácní severní nosorožci bílí ze ZOO ve Dvoře Králové.

Do Nairobi je dopravilo letadlo z pražské Ruzyně, dva samci a dvě samičky byli ihned vypraveni na cestu do přírodní rezervace Ol Pejeta v centrální části Keni. Do rezervace dorazila nákladní auta s policejním doprovodem před polednem. Zvířata jsou v pořádku.

"Právě skládají první bednu," řekl v půl dvanácté Aktuálně.cz někdejší ředitel chomutovského zooparku Přemysl Rabas, který je v Keni už několik dní. "Pro Keňu je to skutečně velká událost, je tu i jejich ministr ochrany přírody," dodal Rabas, poslanec za Stranu zelených.

Vzácní nosorožci se mají v rezervaci Ol Pejeta pokusit o malý zázrak - rozmnožit se a zachránit svůj celý živočišný druh. V zajetí totiž už od roku 2000 vycházejí všechny pokusy o oplodnění samice bez úspěchu.

Pro Keňu je návrat čtyř nosorožců do jejich původního domova událostí roku. O úspěch operace se zajímají i světová média včetně CNN a BBC.

"O projekt jeví velký zájem nejen odborníci z celého světa, ale i britský princ William, který je sponzorem keňské rezervace Ol Pejeta," poznamenal někdejší ředitel chomutovského zooparku, poslanec za zelené Přemysl Rabas.

autor: Pavel Baroch | 20. 12. 2009 11:45

Související

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama