Jak čeští nosorožci putovali do Keni, aby tam zachránili svůj druh

Foto: Jan Žďárek
Pavel Baroch, Jan Langer
20. 12. 2009 19:00

Ohromné bedny se čtyřmi nejvzácnějšími nosorožci planety ze ZOO Dvůr Králové dorazily v neděli do Keni, kde se mají pokusit rozmnožit a zachránit svůj druh, který je na pokraji vyhynutí.

Ve vytopených nákladních autech zvířata nejrpve odjela na ruzyňské letiště, odkud letěla do Nairobi. Pak je ještě čekala několikahodinová cesta na nákladních autech do rezervace Ol Pejeta, kde budou čtveřice českých nosorožců žít pod přísným dohledem tamních strážců.

A pak už se bude jen čekat, zda se stane malý zázrak a nosorožci budou mít mladé - když se to v zajetí už roky nepodařilo.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Adetokunbo v NBA dovedl Milwaukee k šesté výhře za sebou

Nejužitečnější hráč minulé sezony Janis Adetokunbo zaznamenal ve čtvrtečním utkání NBA proti Portlandu impozantní triple double za 24 bodů, 19 doskoků a 15 asistencí a byl strůjcem vítězství Milwaukee 137:129. Bucks se po šesté výhře za sebou osamostatnili v čele Východní konference.

Adetokunbo podruhé v sezoně dosáhl na dvojciferná čísla ve třech základních statistických ukazatelích a stal se prvním hráčem v historii klubu, který zaznamenal bilanci čítající alespoň 20+15+15. Jeho čtvrteční výkon v historii ligy předčili jen slavní Oscar Robertson, Wilt Chamberlain a Larry Bird.

Střelecky se přitom řecký basketbalista trápil a proměnil jen devět z 27 střel. V počtu finálních přihrávek ale ve své sedmé sezoně v lize dosáhl na osobní rekord. "Když mi to nepadalo, snažil jsem se nacházet spoluhráče. Udělal jsem ale jen půlku práce, to oni se trefovali," řekl Adetokunbo.

Další zprávy