Část Vysočiny a Moravy zasáhl liják, pršet má i v noci

ČTK ČTK
13. 7. 2016 0:06
Intenzivní déšť postihl v úterý večer jihovýchodní, střední i severní Moravu. Pršet má i v noci na středu, kdy může spadnout dalších 10 až 30 milimetrů srážek a hladiny toků se tak mohou ojediněle přiblížit prvnímu stupni povodňové aktivity.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Reuters, Dagmar Honsová, Meteopress

Praha - Vydatný déšť zasáhl v úterý večer oblast na pomezí Vysočiny a jižní Moravy, a dále Bruntálsko a Opavsko. Podle aktuální výstrahy Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) bude v oblasti jihovýchodní, střední a severní Moravy vydatně pršet i kolem půlnoci. Později v noci a nad ránem budou srážky slábnout.

Intenzivní déšť večer postihl Třebíčsko, Znojemsko, Blanensko a okresy Opava a Bruntál. Během tří hodin tam lokálně spadlo 35 milimetrů srážek, ale například v Rýmařově na Bruntálsku naměřili meteorologové 44 milimetrů.

Vydatnější srážky v oblasti jihovýchodní, střední a severní Moravy budou podle ČHMÚ pokračovat i v hodinách kolem půlnoci. Ve zmíněné oblasti může během noci napršet dalších 10 až 30 milimetrů srážek a hladiny toků se tak mohou ojediněle přiblížit prvnímu stupni povodňové aktivity.

"Srážková činnost bude slábnout v pozdějších nočních a ranních hodinách," uvedli meteorologové.

 

Právě se děje

před 10 minutami

Seriál ze světa Pán prstenů stál 10 miliard korun, čtvrtinu Nový Zéland vrátí Amazonu

Kvůli seriálu ze světa Pána prstenů navýší Nový Zéland jednorázově pobídky pro zahraniční filmaře. Cílem je povzbudit ekonomiku a turismus. Firma Amazon, která seriál natáčí, místo dříve slíbených 20 procent dostane zpět až 25 procent prokazatelně utracených peněz, informovala agentura Reuters.

Amazon za první řadu utratí okolo 650 milionů novozélandských dolarů, v přepočtu 10 miliard korun. Pokud je správně vyúčtuje, Nový Zéland firmě vrátí čtvrtinu, tedy 2,5 miliardy korun. "Dohoda s Amazonem vytváří nová pracovní místa a zvyšuje poptávku u místních dodavatelů. Přispěje také k rozvoji turismu a propagaci Nového Zélandu v zahraničí," vysvětluje novozélandský ministr pro ekonomický a regionální rozvoj Stuart Nash.

Díky natáčení první řady seriálu v největším novozélandském městě Auckland vzniklo přes 1200 pracovních míst. Prvních osm epizod bude mít ve videotéce Amazon Prime premiéru letos, na druhé řadě už se pracuje.

Zdroj: Reuters
Další zprávy