Část Vysočiny a Moravy zasáhl liják, pršet má i v noci

ČTK ČTK
13. 7. 2016 0:06
Intenzivní déšť postihl v úterý večer jihovýchodní, střední i severní Moravu. Pršet má i v noci na středu, kdy může spadnout dalších 10 až 30 milimetrů srážek a hladiny toků se tak mohou ojediněle přiblížit prvnímu stupni povodňové aktivity.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Reuters, Dagmar Honsová, Meteopress

Praha - Vydatný déšť zasáhl v úterý večer oblast na pomezí Vysočiny a jižní Moravy, a dále Bruntálsko a Opavsko. Podle aktuální výstrahy Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) bude v oblasti jihovýchodní, střední a severní Moravy vydatně pršet i kolem půlnoci. Později v noci a nad ránem budou srážky slábnout.

Intenzivní déšť večer postihl Třebíčsko, Znojemsko, Blanensko a okresy Opava a Bruntál. Během tří hodin tam lokálně spadlo 35 milimetrů srážek, ale například v Rýmařově na Bruntálsku naměřili meteorologové 44 milimetrů.

Vydatnější srážky v oblasti jihovýchodní, střední a severní Moravy budou podle ČHMÚ pokračovat i v hodinách kolem půlnoci. Ve zmíněné oblasti může během noci napršet dalších 10 až 30 milimetrů srážek a hladiny toků se tak mohou ojediněle přiblížit prvnímu stupni povodňové aktivity.

"Srážková činnost bude slábnout v pozdějších nočních a ranních hodinách," uvedli meteorologové.

 

Právě se děje

Další zprávy